Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Na lupě slaví 10 let a mne to také nutí k zamyšlení. Pohybuji se na internetu zhuba od roku 1996 a měl jsem štěstí. Od počátku jsem měl tzv. širokopásmový přístup, což tenkrát bylo synonymum pro Cesnet. Pravda měl jsem přístup na internet jen z práce, ale i tak mne ta spousta informací uchvátila.
Dlouho byl přístup z domova zcela mimo mé možnosti a navíc jsem v práci trávil většinu času. Abych si mohl číst i doma, tak jsem křečkoval - wget byl můj nejlepší kamarád. A co jsem tehdy četl? Ladinkova domaci stranka o Linuxu, linuxové noviny, školičky, možná stále ještě existují i další na které jsem nevzpomněl. Divím se, že tyhle stránky stále ještě fungují, ale je to dobře... Spousta jich již nefunguje, nebo mají úplně jiný obsah (www.gnu.cz), čest jejich památce!
Tiskni
Sdílej:
vsechny ty nesvary windows se prevezmou do linuxu a my se jednoho dne uklikame. Bohuzel mel Christian pravdu.Ani bych neřekl.