Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
jak vypadá druhá strana řekyAbigail je devka
Osobně si myslím, že současná situace je okTak OK.
Hodně lidí takové věci řeší.+1 Díky moc za článek.
Proč tady?Už třeba jne z toho důvodu, aby si linuxák mohl říct "Díky [oblíbené božstvo], že takovéto [oblíbený pohlavní orgán]-oviny nemusím v Linuxu řešit."
Protoze, kdyz vidim to mnozstvi dialgu, ktere je nutne prolezt...Navíc mají v každý verzi windows jinou strukturu, protože user experience...
Že jo? Tak jsem ho dal, je to dost kvalitní a použitelné z IT.
Výběr zápisků, které se týkají Linuxu, Open Source či IT.
C$ automaticky zpřístupní administrátorovy doményV tuto chvíli asi jediná výtka. ;o)
Co Ahavi? Rada lidi ho tady jmenovala v souvislosti s jmeny pocitacu v siti a zero-conf approach. Nainstaloval jsem, ale nejak nevim co s tim dal.Avahi je super věc, používám denně. Nainstaluj Avahi (pravda, to už máš), nainstaluj nss-mdns (v některých distrech libnss-mdns). Pokud je potřeba, uprav /etc/nsswitch.conf (většinou umazávám 4 z *mdns4, ať to funguje i pro IPv6), uprav /etc/avahi/avahi-daemon.conf (někdy není ve výchozím stavu podpora IPv6). Vylaď firewall, pokud je potřeba. Pak už jen zkoušet, pomocí avahi-browse -a vypíšeš všecky nalezené počítače a služby, avahi-browse _workstation._tcp jen počítače, avahi-resolve --name název.local ukáže IP adresu počítače podle názvu. A pak začít reálně používat, ping název.local, do prohlížeče zadat adresu název.local, SSH, SFTP, ostatní služby.
Tiskni
Sdílej: