Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.
Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.
Jste český ISP? Vyplněním krátkého dotazníku můžete pomoci nasměrovat vývoj nové generace routerů Turris Omnia [𝕏].
Celkové tržby společnosti Canonical za rok 2024 byly 292 milionů dolarů (pdf). Za rok 2023 to bylo 251 milionů dolarů.
Byla vydána verze 1.88.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Dávám Windows šanciDávám Windows rok, maximálně dva
Nemyslim si, ze by moje posty byly dostatecne stylisticky a pravopisne na vysi aby z toho mohl byt clanek. Sam to do poradku dat nedokazu a spolehat na to, ze to udela redaktor nelze. To jsem udelal jednou a krute se mi to vymstilo. Chyby zustaly, videa prevedene do flashe a umistene na server nebyly. Zato cenzura provedena byla. A to jsem jim to dal zdarma.
Za takovych podminek si to radsi vystavim zde a po tydnu-dvou na svuj blog.
Do zdrojáku vas kouknout nenechají. Pokud ano tak podepíšete takové NDA, že upsaní duše ďáblu je vedle toho prý novoročním přáníčkem.Vzpomel jsem si na knihu "Dobra znameni" od Terryho Pratchetta a Neila Gaimana, kde na Zemi naturalizovany demon Crowley poslal licenci od softwaru do sveho pocitace kolegum dolu do oddeleni smluv s poznamkou "Hosi, ucte se".
Jsem rád, že na unixech už je to desítky let správně.Někteří si to zjevně nemyslí.
usr
jmenuje usr
a co do háje za etc. je v adresáři etc
. Jediné, co je mi na tom příjemné, jsou malá písmena – hledání shiftu při bušení adresářové cesty je pěkný opruz (ale za rozumnější bych považoval mít doplňování názvů case-insensitive).
Moc pěkný článek. A úvod k seriálu, jak (snad správně) tvrdí nadpis a konec zápisku.
O Windows OS se nezajímám a momentálně se ním setkávám pouze v práci (nejblíže na desktopu kolegy sedícího vedle mně a nejiteraktivněji jako pouhý uživatel Citrix aplikace bežící na Win2k).
Díky za shrnutí, člověk se tak aspoň v kostce doví pár novinek i z tohoto světa...
Pěkný článek, si lehce tendenční, ale snaha o objektivnost tam je.
Zkušenosti s 3.11 až 98 (verze ME a NT mě minuly) byly tristní.
Většina linuxáků se tehdy (někteří ještě dnes) pěkně ztrapňovala. Porovnávala "superstabilní" Linux s "padavými" Windows. Tehdy jsem dost nechápal a považoval linuxáře za partu pošuků, protože jsem pracoval na NT4.0, které mi nikdy nespadly. Tím, že se smáli Windows jako "nestabilnímu" systému v podstatě dokazovali svou neznalost (a nebo to dělali záměrně). NT4.0, považuji za druhé nejlepší Windy, po W Server 2003. Toto jsou skuteční partneři pro porovnání. Stabilitu porovnávat ale nelze. NT mi za 3 roky nespadli, W2k3S taktéž. 0:0
Třeba proč při kopírování velkého souboru vyhazuje stránky běžících aplikací z paměti je mi záhadou.
Ale zachovávají cache i jiných souborů. Na rozdíl od linuxu, kde zahodí cache všech souborů a má ji jen pro ten jeden velkej, který člověk potom už nepotřebuje.
Tiskni
Sdílej: