Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.
Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.
Jste český ISP? Vyplněním krátkého dotazníku můžete pomoci nasměrovat vývoj nové generace routerů Turris Omnia [𝕏].
Kdybych vycházel ze statistických dat tak v linuxu by mi za tu dobu spadl 2x compiz, 3x amarok, 2x evolution, jednou firefox a jednou bych musel střílet přes SSH po vytuhnutém X serveru.To nevím, co s tím děláš
Uvítal bych, kdyby jádro jako jednu ze SysRq akcí nabízelo reset VGA.Toto je kvalitní komentář. Vždycky, když killnu zaseklý X server, tak se obraz rozsype a pak stejně zbývá jen reboot.
Vždycky, když killnu zaseklý X server, tak se obraz rozsype a pak stejně zbývá jen reboot
Alt+SysRq+KHmm já používám hlavně "I", vyzkouším, ale občas to bývalo přímo na reboot.
Měl jsem průměrný uptime hodně nad dva měsíce (přerušováno jen sporadickými hibernacemi), a aplikace neukončuji. To s tím dělám Pouze Evolution byl ochoten žuchnout kdykoliv. X, compiz a zejména amarok a firefox (dvojkové řady) vykazovaly značnou korelaci mezi dobou provozu a padavostí. Do týdne nonstop provozu mi myslím nepadlo nic z tohoto seznamu. Firefox měl "MTBF" 3 týdny (ten jsem ale restartoval proaktivně protože hodně kynul), Amarok a Compiz 5 týdnu a X ještě déle. Věřím, že lidé, kteří počítač vypínají (jak barbarské!
) tyto problémy nemají.
A ani si nemyslím, že by na to melo použití Gentoo unstable s poměrně agresivními CFLAGS svůj podíl
Pročež si mimochodem myslím, že nechat tak komplexní součásti, jako je grafický subsystém ještě kontrolu nad polohovačem a klávesnicí, to že není dobrý nápad.Na odebrání klávesnice Xkám je nějaký sysrq (unraw?), ale klep, klep, Xka mám stabilní.
Jo, a taky se mi nelíbí, že gafický susbystém sebou bere všechyn aplikace, Vsadím se, že chytrý návrh by dokázal zajistit, aby aplikace počkali na restartováí Xek a připojili se bez úhony k nové relaci (beze ztráty dat). jestli to někdy někdo udělá, tak klobouk dolů, to bude pokrok proti Windows.To je docela obtížné, protože v X serveru jsou uložené stavové informace o spojení/oknech a když X padne, tak jsou informace v čudu.
zásek X serveru za poslední 2 roky nepamatuju.To já kvůli špatným ovladačům zasekávám tak často, že kupuju novou grafiku
Skoro to až znělo, že se kvůli těm aplikacím na linux vykašlešja bych podle nasledujiciho tipoval ze skoro i jo :)
Neutekl jsem ovšem zcela na svobodu, přeletěl jsem do klece jiné, abych tak řekl ovocné
Howgh, radši jsu chlstat nebo koukat na anime, padá mi výko z bufferu deprese.To jdeš na to moc pozdě (pokud se teda zrovna nenacházíš někde mezi velkou a největší louží na světě .-)).
že od té tdoby je to pořád jenom bloat, padá to čím dál víc, bootuje to pomaluNo tak to, že další verze Windowsů byly větší a větší je víceméně pravda
45 dnů intenzivního používání počítače přerušovaného pouze občasnými hibernacemi bez restartu a bez náznaku nějakých potíží či příznaků kynutí jádra nebo nějaké systémové komponenty
Aplikace padají málo. Vlastně za těch 5+ měsíců mi padl několikrát vlc, jednou Outlook a jednou Winamp.+
Párkrát týdně se dozvím, že svchost způsobil chybu a byl ukončen.?
Ze všech těch produktů je nemožné nebo obtížné vysekat nashromážděná data tak, aby se daly použít v alternativních produktech.Můžu se autora (bez rýpání) zeptat, jestli lze např. z Krusaderu "vysekat nashromážděná data tak", aby šla použít např. v mc nebo Gnome Commanderu ?
Jako IM jsem si zvolil multiprotokolovou Mirandu.mozes pouzivat Pidgin z linuxu; prenos vsetkych nastaveni, uctov, hesiel na Windows je (AFAIR) zalezitostou skopirovania par XML suborov
Když vytáhnete z počítače grafickou kartu nVidia a vrazíte tam jinou nVidii tak to chce co? No přeci novou instalaci ovladače. Když strčíte síťovku omylem do jiného slotu než odkud jste ji vytáhli, tak to chce co? No přeci novou instalaci ovladače.Tohle je (pokud si to dobre pamatuju) dosledek politiky vazby ovladace na konkretni zarizeni, vcetne "cesty" k nemu. U PCI/AGP/PCIe je to sbernice, zarizeni, podzarizeni, u USB je to cislo hubu a zasuvky. Takze uplne staci, aby se jedno zarizeni predalo do vedlejsiho slotu a uz je to z pohledu systemu uplne jine zarizeni, i kdyz jeho identifikace je naprosto stejna. To same plati i o USB, tam je ale vetsina ovladacu udelana tak, ze si toho uzivatel ani nevsimne (ale ten zbytek chce reinstalaci ovladace). Jestli je to z duvodu jednotneho systemu zarizeni, ktery musel pocitat se vsim od ISA nePnP karet po PCI konfiguracni prostor, nutnost pro vice zarizeni stejneho typu nebo je proste cela koncepce blbe navrzena, nevim. Ale v Linuxu to funguje pouze s identifikaci zarizeni a vicenasobna zarizeni nejsou problem (jde to delat jak nastavenim modulu, tak pres udev).
svn up
, build a test. Toto musí být proveditelné vždy z terminálu, protože na produkčních serverech nemají NetBeans co dělat. Stejnou sekvenci — tedy build, test a install používám i při instalaci. Proč mít dva build scripty, když stačí jeden, že? grep
, sed
, awk
, perl
, bash
, svn
a další. Jejich totální neexistence na Windows je pro mě opravdu blocker. Né vždy mám u zákazníka administrátorská práva a můžu si instalovat co chci. A jdeme-li dále, ti, co po mně můj software převezmou, také tuto možnost mít nemusí.
Tiskni
Sdílej: