Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
sice se článek jmenuje deset důvodů, ale víc mě jich zatím nenapadá, doufám že mi s dalšími pěti pomůžeteAby jich tedy bylo dohromady 11?
Bohužel žádná hra, kterou bych si chtěl zahrát, nativně pro linux není.Tak nezevšeobecňujte stav her pod Linuxem...
Pro linux nativně existuje jen málo MMORPG,bohužel :(
A ty co by šly portovat (WoW,atd) ,tak jejich autoři na linux kašlou...
...
Mno,beru to i s té lepší stránky - alespoň jsem přestal hrát MMORPG a jedinou hrou,kterou si na linuxu někdy zahraji je Tremulous a mám teď o moc víc času ;)
Na to přece každý odpoví, že si nechce zahrát jednu z těch 400 her, ale řekne, že si chce zahrát svoji oblíbenou hru x.Na to přece každý odpoví, že se nechce vozit v jednom z těch 400 japonských aut, ale že chce svoji oblíbenou škodovku
když přijdu do obchodu, tak pravděpodobnost, že si vyberu zrovinka tu, která pod linux je, je dost maláKdyž přijdu do libovolného autosalonu, také je pravděpodobnost, že mi tam nabídnou Ferrari, dost malá
Na to přece každý odpoví, že se nechce vozit v jednom z těch 400 japonských aut, ale že chce svoji oblíbenou škodovkuLOL, fakt si myslis, ze je to vystizny priklad?
o Unixech je známo, že nebyly určeny na hry.UNIX byl určen k tomu, aby se na něm hrála hra Space Travel
Troufám si říct, že jako letitej uživatel obou systémů už mohu mít tak trošku "objektivní" pohled na věc, jen ještě dodam, že doma mi windows už několik let nikde nejede, kromě PC klientů, který mam pořád reinstalovat, odvirovávat apod.Tak mě tak napadá, co jim udělat na disku něco jako je na Thinkpadech? Prostě to rozdělit na 3 partišny. První systémová, druhá datová a třetí jako kopie systémové? Veškerá reinstalace by vypadala tak, že by se ve Slaxu udělalo dd if=/dev/hda3 of=/dev/hda1 a bylo by vystaráno. Navíc by to bylo u každého klienta jiné a přesto stejné. A pokud by se ta třetí partišna schovala, tak by to ani nemuseli rozbít...
Asi jsem se neměl v těch konfigurácích hrabatasi jsem se neměl v těch konfigurácích hrabat
- i když distribuce Linuxu obvykle obsahuje vše potřebné pro práci, občas musíte něco, díky balíčkovacímu systému, neskutečně složitě instalovat. Za to se naučíte příkazy su, make a exit a textová konzole vás bude doprovázet ve snech,??? Co timhle chtel basnik rici ...??? Kdyz balickovaci system, tak rpmbuild ci neco podobneho, ne?
- Linux dodržuje standardy stejně dokonale jako Microsoft, zkuste spustit webové stránky odladěné v IE7 třeba v Conqeroru a naopak a nebo acid test v obou,Kdyz uzivatel MS totalne zprasi stranku bez ohledu na standardy, tak se maji ostatni prizpusobit? Proc???
- u Linuxu jste ochuzeni o požitek z konfigurace firewallu (v tom se fakt radši nehrabte), antiviru, antispyware a deaktivace vyskakovacích oken a Active X,
- díky tomu, že za Windows XP (nebo Vista) zaplatíte, můžete na ně svobodně nadávat, což je v případě Linuxu zřejmě zakázané v nějakém paragrafu licence GNU-GPL.Huh? Proc by se nesmelo nadavat? Nadavat se klidne muze, jen je potreba pocitat s reakci bud "Tak to oprav, zdrojaky mas" nebo "A do bugzilly jsi to napsal?". A, pochopitelne, s poslanim do prislusnych mist, kdyz je odpoved v obou pripadech negativni
- díky tomu, že za Windows XP (nebo Vista) zaplatíte, můžete na ně svobodně nadávat, což je v případě Linuxu zřejmě zakázané v nějakém paragrafu licence GNU-GPL.Půjde to protlačit do GPLv3?
pretože nemám čas každú chvíľu kompilovať jadro
ani sa nechcem učiť programovať na to, aby som dokázal nainštalovať nejakú aplikáciu, to vo windowse mi stačí kliknúť na setup.exe a všetko sa nainštaluje samoPro BFU jsem napsal tohle. Ve Windows sice opravdu stačí kliknout na
setup.exe
(a pak se proklikávat přes další dialogy, většinou zbytečné), ale když vyjde aktualizace, je potřeba to udělat znova. Pro 50 nainstalovaných aplikací padesátkrát. BFU to většinou řeší tak, že neaktualizují a mají systém jak cedník.
Tiskni
Sdílej: