Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Nedávno, pravděpodobně po updatu Adobe Flash pluginu na novější verzi, mi na mém 64 bitovém openSUSE přestal v prohlížečích fungovat Flash. Je pravda, že jsem zpočátku uvítal výrazné snížení počtu otravných poblikávajících reklamních bannerů, ale po nějaké době spíš převážila rozmrzelost z nefunkčního YouTube, takže jsem problém začal řešit.
Po nic neřešících pokusech s downgradem na Firefox2 (používám Firefox 3 beta2) a zdlouhavém googlení jsem kdesi narazil na dva jednoduché příkazy, kterými se mi problém podařilo vyřešit. Hledáním jsem strávil dost času, navíc se mi už nepodařilo na onu stránku znovu dostat, takže jsem se rozhodl, že si ty příkazy uložím na blog pro případ budoucích problémů a zároveň třeba pomůžou někomu dalšímu.
nik@Newcastle:~> nspluginwrapper -l nik@Newcastle:~> nspluginwrapper -a -i -r nik@Newcastle:~> nspluginwrapper -a -i -v nik@Newcastle:~> nspluginwrapper -l /home/nik/.mozilla/plugins/npwrapper.libflashplayer.so Original plugin: /usr/lib/browser-plugins/libflashplayer.so Wrapper version string: 0.9.91.4 nik@Newcastle:~>
Jestli jsem správně pochopil komentáře na webu, měly by to příkazy odstranit a poté znovu vytvořit "obalený plugin." Příkaz s parametrem -l vypíše informace o pluginu.
Tiskni
Sdílej:
Je docela vtipné že i já jsem tento problém řešil až včera :D. Nicméně já jsem si odkazy poznamenal, takže k té radě jsem se asi dostal takhle (myslím že googlením o opensuse flash a ještě nějaká klíčová slova). Třeba ty odkazy někomu pomohou:
http://en.opensuse.org/Bugs:Most_Annoying_Bugs_10.3_dev#openSUSE_10.3_Beta_3 https://bugzilla.novell.com/show_bug.cgi?id=304229Vzhledem k tomu, že je to věc přímo komunikující s veřejným internetem a vyskytující se na většině webových stránek, tak si myslím, že nové verze, které odstraňují bezpečnostní díry, jsou podstatné docela dost.
Mrkni na Secunii.
Případně na SecurityTracker.