Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »"In football everything is complicated by the presence of the opposite team." - Sartre
Proč je pro každého správce ideální systém systém bez uživatelů???
Jinak v těch dvou posledních odstavcích před "shrnuto a podtrženo" jseš dost mimo. Živě si tě představuju s tím lahváčem v ruce, když nadáváš na konzumní společnost a hloupé adminy windows. Kdyby všichni byli tak open-minded jako ty, používalo by linux tak dohromady 10 lidí.
Přitom se stačí dívat kolem sebe a poznáš, že nějaká konzumní společnost je něco čistě virtuálního.Sedni v Brně na tramvaj a projeď se pár zastávek. Uvidíš spoustu lidí stejně oblečených, stejný účes. Formování reklamou a časopisema ( ve kterých si firmy zaplatí redaktory a reklamu jak lidi oblékat, co kupovat - je to "in", co si MYSLET !!). Je mi hodně smutno když to vidím, jak lidi bez vlastního názoru hltavě konzumují vše co jim média předkládají. Bez rozmyslu. To je podle mně konzumní společnost...
No, tak to je jedna z nejlepších věcí, které jsem tu četla. Těším se na další díly
kdybych měl být upřímný, řadím se někam mezi PowerUsera a Administrátora (i když blíž jsem asi PowerUserovi )
...pekař lamentoval nad tím, že musí denně péct housky, protože ty tupé hladové masy lidí je u něj chtějí kupovat.To je ukázková krávovina. Ještě nějaký podobný argument "k věci"?
Ještě štěstí, že některé redakční systémy nabízejí moderované diskuze - ostatně by to IMHO po obsahové stránce občas prospělo i ábíčku.Neplet si pls soukrome blogy s (odbornou) diskusi abicka, ktera samozrejme moderovana je (a to dusledne). Stejne jako ty se muzes ve svem blogu po libost vykecavat, o cem se ti zachce, muze kazdy ctenar po libosti flamovat pod tvym zapisem (zvlast kdyz se toho flamewaru s chuti sam ucastnis, to sis mel rozmyslet driv).
pokud se snažím něco psát nikoliv jako žvást z nudy, který má podnítit flejm o čemkoliv a zároven nemám dojem, že by to mohlo být zajímavé jako plnohodnotný článek - je snad pochopitelné, že mi lezou na nervy zavádějící kecy.Ono by to urcite zajimave jako plnohodnoty clanek bylo, ovsem chtelo by to dokoncit, dbat na konsistenci, mozna take zmenit celkove zamereni (cilovou skupinu ctenaru) - tj. celkova redakce by prospela. Viz tuhle moji vyzvu.
Samozřejmě je pravda, že by se podobné příspěvky asi daly ignorovat. Jenom jako poučení pro příště - kde že se přesně sám s chutí účastním toho flamewaru? Zrovna to nějak nedokážu najít...to je, oc tu bezi :) Kdybys sis např. tohle odpustil...
neboť každý jej vyrábí pro nějakou cílovou skupinu, na kterou se zaměří...kdyz to tak vezmu, tak Microsoft se zameruje na vsechny a Linux se nezameruje (neni to nakonec to stejne???)
za 3. body
Jinak ja znam jednoho takoveho toho PowerUsera a muzu rict ze je to hruza. Pocitacum vubec nerozumi, presto se v systemu porad stoura. Nejhorsi je, ze on chce vedet proc neco fuguje tak jak to funguje, ale zaroven mu clovek musi vysvetlovat 1.5 hodiny (nekecam) rozdil mezi "poskytovatelem pripojeni" a mezi clovekem co ma doma server.
Behem jednoho mesice jsem mu musel 2x preinstalovavat windows, coz je v pripade jeho systemu docela hruza-ma 3 harddisky, 2 v supliku, jeden v bedne a mezi nimi prepina asi takto: Chci windows 98-vytahnu jeden suplik a soupnu tam druhej, chci win ME-supliky prohodim. Asi pred mesicem jsem mu jeste instaloval OpenSuSE a to zatim drzi.
PS: Ale zase se clovek nekdy docela nasmeje, treba kdyz si chtel instalovat OpenSuSE sam za pomoci bootovaci diskety win95
nastala chyba instrukce <hex cislo> v pameti na adrese <hex cislo>
(tak nejak to bylo). Chci videt toho, kdo zjisti jaka data v tu chvili byla na teto adrese. To nebude vedet ani vsevedouci Bill.
A existuje někde nějaká dokumentace, do které by se dalo nahlédnout, a ve které bych se tyto věci dozvěděl? Bohužel veškerá dokumentace, ke které jsem se já dostal, byla pro naprosté a totální BFU (bez urážky), takže celá řada věcí mi zřejmě za těch šest let, co jsem MS Windows používal, unikla.
file link [-symbolic|-hard] linkname target
Podrobnosti o NTFS v angličtině...
P.S.: Samozřejmě, že výjimka, a tedy i modrá obrazovka smrti nese i strukturu zvanou CONTEXT, což jsou hodnoty registrů v místě výjimky. To jsou ty další informace, které Vám vypíše obrazovka smrti. Pokud máte adresu, kde vznikla výjimka, a chyba byla v základních komponentech systému, pak je třeba vědět, že každá komponenta systému Windows se mapuje zásadně ve Windows vždy na stejnou adresu. Tedy, chceme-li chybu ve Windows vystopovat až do samotného jádra, pak zjistit z adresy komponentu, není zase tak těžký úkol.Promiň, ale tohle je trochu zcestné. Hodnoty registrů, stacku atd. jsou ti na dvě věci, pokud právě neladíš program v definovaném prostředí. Uživateli/adminovi jsou tyto informace na $#%$%^&&^. Podobně je ptákovina, že komponenty systému se "mapují" pokaždé na stejné adresy (ne opravdu "neprogramuju" ve Visual Basicu).
Chci Vám tím jenom říci, že je naprosto debilní, aby linuxík psal o Windows, když tomu nerozumí. Stejně tak, jako jako existuje spoustu polopravd a mýtů o Linuxu, stejně tak existuje sposuta polopravd a mýtů o Windows, které rozšiřují Linuxáci. Je jich mnoho, například běžně rozšiřovaná lež o Windows ze strany Linuxáků je, že Windows nemá symbolické linky (má, vážení pánové, opravdu má) a spoustu dalších věcí, kde mě linuxová komunita dnes a denně přesvědčuje, že Windows nerozumí.To máš sice pravdu, ale ty bláboly nerozšiřují jen linuxáci. Rozšiřují je všichni nedouci bez ohledu na jeho primární platformu. Znám spoustu "windowsáků", kteří o "svém" systému vědí úplně stejný prd jako o jakémkoliv jiném, ale protože se jim někdy podařilo úspěšně naklikat nějaký "Hello world" v RAD prostředí, domnívají se, že systému rozumí a hlasitě to dávají najevo. A souhlasím s tím, že by lidé neměli psát ani flejmovat o věcech, kterým rozumí asi jako já paličkování...
Ja nevim obcas u nejakych prispevku si pripadam jak na jine
planete podle mne nezalezi na tom jaky mam system ale jak se
knemu chovam jestli nekdo vykrikuje ze winy jsou sama modra
smrt tak je to stejne jak vykriky jinde jak linux je nanic
ja osobne puzivam oboje win jsem naposled preinstaloval pred
dvema roky sve suse mam rok podle mne za vsim je nschopnost
uzivatele u obou systemu kdyz se chovam jak cune dokazu zbourat vse
Tiskni
Sdílej: