Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].
Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.
Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).
TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.
Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).
České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá
… více »Během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) byl vyznamenán medailí Za zásluhy (o stát v oblasti hospodářské) vývojář 3D tiskáren Josef Průša. Letos byly uděleny pouze dvě medaile Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské, druhou dostal informatik a manažer Ondřej Felix, který se zabývá digitalizací státní správy.
Tor Browser, tj. fork webového prohlížeče Mozilla Firefox s integrovaným klientem sítě Tor přednastavený tak, aby přes tuto síť bezpečně komunikoval, byl vydán ve verzi 15.0. Postaven je na Firefoxu ESR 140.
Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 43. Ve finální verzi vychází šest oficiálních edic: Fedora Workstation a Fedora KDE Plasma Desktop pro desktopové, Fedora Server pro serverové, Fedora IoT pro internet věcí, Fedora Cloud pro cloudové nasazení a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich jsou k dispozici také další atomické desktopy, spiny a laby. Podrobný přehled novinek v samostatných článcích na stránkách Fedora Magazinu: Fedora Workstation, Fedora KDE Plasma Desktop, Fedora Silverblue a Fedora Atomic Desktops.
Elon Musk oznámil (𝕏) spuštění internetové encyklopedie Grokipedia (Wikipedia). Zatím ve verzi 0.1. Verze 1.0 prý bude 10x lepší, ale i ve verzi 0.1 je podle Elona Muska již lepší než Wikipedia.
je nelegální už teďToho, ze se zakony prislusne neohnou az bude podobny system pripraven k pouziti bych se nebal. Ono i u dnesnich CCTV systemu se porusuji zakony (napriklad kauza s policejni kamerou v Plzni cumici nekomu do bytu) a myslim si, ze o vetsine podobnych prestupku se verejnost ani nedozvi.
((.
Mě šlo je o to, že výsledkem tohohle projektu můžou být taky docela užitečné a nečekané aplikace, a byl bych vážně nerad kdyby se *jakýkoli* projekt nerealizoval jen z toho důvodu že "se může zneužívat proti občanům".
Btw. je tam naznačeno i řešení proti rozpoznávání podle chůze - stačí si do jedné boty dát kamínek nebo něco podobného, profil chůze se totálně rozhodí a změní
stačí si do jedné boty dát kamínek nebo něco podobného, profil chůze se totálně rozhodí a změníTo mi připomnělo Holzmannův vynález - umělé kuří oko. Dáte si ho do ponožky a celý den vás v botě tlačí. A k čemu je to dobré? No, víte, jaký je to krásný pocit to pak večer vyndat?
Btw. je tam naznačeno i řešení proti rozpoznávání podle chůze - stačí si do jedné boty dát kamínek nebo něco podobného, profil chůze se totálně rozhodí a změníKudla, nedá se to udělat nějak jinak, než zničením goretexové boty?
Mozna oprasit to, co pouzivaji uz nejaky cas u zen na dalnem vychode - burky :)Na Dálném východě bys na někoho s burkou asi těžko narazil (Japonsko, Čína. Korea, Vietnam, část Ruska atd.). Burky se nosí v jiných částech světa.
"Let experienced officers decide what action to take"!
Btw. zajímalo by mě, jak se teď v Británii bude dařit GeoCachingu
Já bych si tedy v Londýně lovit kešky netroufl
Riziko, že člověka můžou pro podezření z terorismu až na měsíc zadržovat bez vyrozumění blízkých a možnosti kontaktovat kohokoliv venku, je děsivé.
Btw. zajímalo by mě, jak se teď v Británii bude dařit GeoCachinguCo? GeoCaching? Takové to jak si teroristi vyměňují v ukrytých krabičkách informace a bomby?Já bych si tedy v Londýně lovit kešky netroufl
Riziko, že člověka můžou pro podezření z terorismu až na měsíc zadržovat bez vyrozumění blízkých a možnosti kontaktovat kohokoliv venku, je děsivé.
Have you seen anyone taking pictures of security arrangements?Yes, I have. I know a man who took photos of CCTV cameras inside a bus.
TERRORISTS USE PROTECTIVE EQUIPMENT, zatímco my, praví muži, pracujeme s žíravinami a jedy zásadně bez jakýchkoli ochranných pomůcekKdepak, tady jde o to, že vůbec máš nějaké žíraviny. K čemu by byly občanovi se standardním chováním žíraviny? (nepočítáme několikaprocentní ocet)
Have you seen anyone taking pictures of security arrangements? Yes, I have. I know a man who took photos of CCTV cameras inside a bus.No, ve VB bych se neodvážil.
Kdepak, tady jde o to, že vůbec máš nějaké žíraviny. K čemu by byly občanovi se standardním chováním žíraviny? (nepočítáme několikaprocentní ocet)Normální člověk je lije do hajzlu (doslova). :P
Je to klasický flash prach. Rány to sice jako dělobuch dělá pěkné, ale to je tak všechno, brizance veškerá žádná, prostě něco jako černý střelný prach (dusičnan draselný + dřevěné uhlí + síra).
Jedná se jestli se nepletu o explozivní hoření, né o skutečnou explozi.Ano, ale důležité je především to, co to ve výsledku udělá. Je vcelku jedno, jestli jsou například lidé zasaženi střepinami po skutečné explozi nebo "jen" po explozivním hoření (i když se to může lišit například v potřebném množství směsi).
Obcas mam chut si zahrat na drsnaka, a rekls VBYes, I have. I know a man who took photos of CCTV cameras inside a bus.No, ve VB bych se neodvážil.
Tak... do tydne?
Let experienced officers decide what action to takeLidi spěchající na letiště zastřelit. Nebo přesněji podle skutečné události - rozstřílet.
)
Strážný: "Střílet!"No co, tady prostě není co řešit. Rozkaz zněl jasně, není čas lámat si hlavu, kdo je kdo
Bývaly doby, kdy platilo pravidlo Dreimal "Halt!" und schießen. Přičemž první výstřel šel ještě navíc vždy do vzduchu. To už dnes neplatí, varuje se jen jednou (případně ani to ne) a pak už se hned střílí, a to rovnou na hlavu nebo na záda a nejlépe ještě větším počtem výstřelů.
Jako v Poldovi?Ne, jako v Londýně v metru.
údaje o české (moravské) účastiTady vypadá někdo překvapeně nebo co. Jak kdyby tomu snad jinde bylo jinak. První kdo na FITku přikluše dělat nábor je Biometrický výzkumný tým. A mám pocit, že ten jejich algoritmus na rozpoznávání lidských tváři
v diskusních avatarechbyl testován i zde. A kdo bude zadavatelem/sponzorem můžete hádat klidně 3x.
mikrofonů, kamer nebo speciálních čidel
Pak se ovšem nesmí divit až se banda lidí co v nočních hodinách pobíhá po městech a maluje ty kraviny na zdi změní na bandu lidí co místo sprejů sebou bude nosit flašky plné benzínu.
BTW: To už asi v budoucnosti budu vyhodnocen za hrozbu, když sebou na cesty do školy nosím na baťohu připoutanou baseballovou pálku, že?
.
je hezke, jak se tu vsichni rozciluji nad omezovanim svobod... ale je prekvapive, ze se tu nikdo nerozkrikuje nad tim, ze jsou to zbytecne vyhozene penize.Na to už si očividně běžný lid zvyknul.
dalsi vec, ktera me zaujala jsou neuveritelne nadsazene cile, ktere nikomu neprijdou jako blbost (se soucasnou urovni poznani).Londýňané, kterým na hlavu začali padat V2 by určitě souhlasili.
Londýňané, kterým na hlavu začali padat V2 by určitě souhlasili.tento argument je malinko mimo... vyvoj one V2, atomove bomby nebo let na mesic byly vysoce prioritni ukoly a podle toho na ne byly alokovane zdroje... coz se s timto neda srovnavat... 10 milionu eur jsou pekne penize, ale kdyz se to rozprostre na pet let mezi deset pracovist... moc z toho nezustane.
Samotný V2 byly spíš divadlo, účinek by spíš propagační, padaly s velkym rozptylem všude možně. Vzniklé škody se nevymykaly své době.
Pokud vymysli jak to provozovat na mensi urovni (napr. v omezenem prostoru na letisti, kde se to vykonove a datove zvladne)ano mame tu pokrok... ale ten pokrok neni tak velky jak by se nekomu mohl zdat... staci se zajet podivat na nejakou data-miningovou konferenci a clovek zjisti, ze mame sice hromady dat... ale nevime, co se s nima da delat.
Víme o tobě, že jsi terorista, i když ty to ještě ani sám netušíš.Tady: Minority Report v praxi: Jsi terorista, my to víme!
Skandal !!!!!
A vite, co je horsi ? Ze pan Kratky se podili na abclinuxu (z velke casti) a to provozuje zde na abclinuxu reklamni systemy, ktere uz nekolik let sbiraji a vyhodnocuji informace o uzivatelich. A dokonce ma provozovatel abicka a reklamniho systemu hezke grafy o slozeni navstevniku a tak. Pozor, Vase osobni udaje a identita jsou ohrozeny.
Tak mili paranoici, bratri a setry a dalsi clenove "sekty", ted uz jenom zbyva odsoudit pana Kratkeho. No, hezkych prispevku tu je dost.
A pozor, to nejhorsi: Ještěři vám chystají dle VAŠICH voleb ČIPOVÁ PEKLA !
Ještě že už i Arora ho konečně přidala.
Zdravím , když jsem pročítal co by se mělo dělat , celkem mne začal jímat běs a děs. Asi se všichni vrátíme na stromy .... Stejně , ale budou záznamy plné našich barevných soukmenovců jak někde kradou peněženky a páchají ostatní nechutnou činnost.
Ohledně sbírání dat přes net , já používám pro FF noScript a adBlock občas i anonymizer ... tak ať si napíšou adresu nějakého serveru z Guatemaly....
Budou plné záznamy ...
Dřív se říkávalo ... "o spokojené občasny se stará hospodářská kriminálka a o nespokojené státní bezpečnost". Hm.
Tak mi napadlo ... Palantír snad znají všichni? Správce Gondoru do něj koukal a přestal věřit ve vítězství. A minimálně u mne pro věčnej fofr nemam čas na to velký hledání souvislostí a obyčejnou "občanskou neposlušnost".
Tiskni
Sdílej: