Microsoft v příspěvku na svém blogu věnovaném open source oznámil, že textové adventury Zork I, Zork II a Zork III (Wikipedie) jsou oficiálně open source pod licencí MIT.
První prosincový týden proběhne SUSE Hack Week 25. Zaměstnanci SUSE mohou věnovat svůj pracovní čas libovolným open source projektům, například přidání AI agenta do Bugzilly, implementaci SSH v programovacím jazyce Zig nebo portaci klasických her na Linux. Připojit se může kdokoli.
Google oznámil, že Quick Share na Androidu funguje s AirDropem na iOS. Zatím na telefonech Pixel 10. Uživatelé tak mohou snadno přenášet soubory z telefonů s Androidem na iPhony a obráceně.
Byla vydána nová verze 8.5 (8.5.0) skriptovacího jazyka PHP používaného zejména k vývoji dynamických webových stránek. Přináší řadu novinek a vylepšení (URI Extension, Pipe Operator, Clone With, …). Vydána byla také příručka pro přechod z předchozích verzí.
Evropská komise zahájila tři vyšetřování týkající se cloudových platforem Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure. Evropská exekutiva, která plní také funkci unijního antimonopolního orgánu, chce mimo jiné určit, zda jsou americké společnosti Microsoft a Amazon v cloudových službách takzvanými gatekeepery, tedy hráči, kteří významně ovlivňují provoz internetu a musí dle nařízení o digitálních trzích (DMA) na společném trhu
… více »Společnost Meta Platforms vyhrála ostře sledovaný spor o akvizici sítě pro sdílení fotografií Instagram a komunikační aplikace WhatsApp. Podle amerického soudu firma jejich převzetím neporušila antimonopolní zákon, protože si tak nemonopolizovala trh sociálních sítí. Žalobu na Metu podala před pěti lety americká Federální obchodní komise (FTC). FTC argumentovala, že Meta, tehdy známá jako Facebook, koupila tyto dvě společnosti v letech 2012 a 2014 proto, aby s nimi nemusela soutěžit.
Home Assistant včera představil svůj nejnovější oficiální hardware: Home Assistant Connect ZBT-2 pro připojení zařízení na sítích Zigbee nebo Thread.
Byla vydána verze 9.1 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem zůstává El Capitan od HPE (Cray) s výkonem 1,809 exaFLOPS. Druhý Frontier má výkon 1,353 exaFLOPS. Třetí Aurora má výkon 1,012 exaFLOPS. Nejvýkonnější superpočítač v Evropě JUPITER Booster s výkonem 1,000 exaFLOPS je na čtvrtém místě. Nejvýkonnější český superpočítač C24 klesl na 192. místo. Karolina, GPU partition klesla na 224. místo a Karolina, CPU partition na 450. místo. Další přehledy a statistiky na stránkách projektu.
Microsoft představil Azure Cobalt 200, tj. svůj vlastní SoC (System-on-Chip) postavený na ARM a optimalizovaný pro cloud.
.
Chlape tak teda jako prehanky ne....
Helemese tuto chlebovou polivku jsem mel asi pred deseti lety na farme Boka Polivky v Olsanech.
Ta byla dobra.
Bejt tebou, tak nežvaním a radši mažu
jinak se neubráním a pak ti ukážu
Někdy by to chtělo trochu míň se rozčilovat 
Nikoho sem nezhazovalOznačení páprda je dost nehezké. Bez ohledu na to, že je to citace písničky.
to že nerozumíte srandě je váš problémJistě. Ale nediv se, když pak cítím potřebu ti za takovou srandu vynadat, protože mně to nepřijde vtipné, jen nepěkné.
Jen mi ten pán připadal jako náhodný štamgast, kterému ste ukazovali co je to Linux.Tak tohle je přímo ukázkový příklad toho, že dávat na první dojem se moc nevyplácí.
nezjednodušuju, klidně bych řekl, že "Dejv měl s sebou psa", ale když už bych to zvíře takto popisoval na fotce ...
no nic, pokoušel jsem se o lehký vtip, ale tvoje odpověď mě poněkud zarazila, teď z toho nebudu spát, asi budu muset zas napsat do blogísku, jak to maj dneska lidišky se zvířátkama špatňounký
srozumitelnější? - um, pochopil bych, že průměrnej pražák netuší o existenci slov jako ramlice, ale "fena"?Nejsem pejskař, slovo "fena" používám, jen když je nutné rozlišit pohlaví. Asi jako většina lidí použije označení "kočka", aniž by řešila, jestli to třeba náhodou není kocour.
Asi jako většina lidí použije označení "kočka", aniž by řešila, jestli to třeba náhodou není kocour....což je ale další odporná forma sexizmu!
.
Podobně úchvatné loginy zavedli u nás...U nás ve firmě zaváděli spíš takovýhle hesla, "miYaUyau" apd.
Franto, nemají lidé tendenci číst to xfuck…?...já třeba jo, vyloženě to vybízí, zatimco když jsem ten nick přepisoval, musel sem si dávat bacha na každý písmeno, protože jsko slovo je to "nepřečtitelný"
U nás ve firmě zaváděli spíš takovýhle hesla, "miYaUyau" apd.
pwgen?
Stejně úchylný login jsem měl na základceZa mě (2003?) už byly na Horáčkově loginy typu hrachj (příjmení + 1. písmeno ze jména).
Jj, měl jsem zatim takhle gulášovku, dršťkovou a bramboračku ... pravda, U Pinkasů maj tu dršťkovou ... pro Nepražáky je to hospoda pod Václavákem ... komisař Ledvina o něm básní "tam je výčepní, ten to pivo snad úplně hejčká" ... tak jsem musel ochutnat
Bramboračku dělávali v Irský u nás na západě.
.
nepodporuje mazaniLOL! tywoe, ty když něco plácneš, tak to fakt stojí za to...
rikali lidi co si tam "zrusili" ucet ze se za dva mesice vratili a vsechno tam porad bylo. proste jak tam jednou nekdo neco flakne uz nad tim nema kontrolu a muze jim akorat verit ze kdyz zmackne cudlik smazat ze se to fakt nekdy opravdu smaze ...
hotelová restaurace poměrně pěkná přiměřeně drahá a nic moc jídlo
Nevím, co znamená "přiměřeně drahá"Na webu je jídelní lístek. Polévky za 35, jídla za 90-130. Připadá mi to v pohodě. Já tam jíst rozhodně budu
odrovnali auto (a oprava se zatím rýsuje jako dražší než tržní cena vozu...)Píchlá guma u Watburga?
1) Písemnosti osobní povahy, podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkající se fyzické osoby nebo jejích projevů osobní povahy smějí být pořízeny nebo použity jen s jejím svolením.Ale zase...
3) Podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy se mohou bez svolení fyzické osoby pořídit nebo použít přiměřeným způsobem též pro vědecké a umělecké účely a pro tiskové, filmové, rozhlasové a televizní zpravodajství. Ani takové použití však nesmí být v rozporu s oprávněnými zájmy fyzické osoby.Co takhle spíš říct tomu, kdo tam to video nahrál aby ho stáhnul?
Nějaký frikulín tě natočí, jak ožralý třeba řídíš
To nebyl dobrý příklad. Jestli je někdo takové hovado, že řídí ožralý, tak je jen dobře, když za to bude potrestán. Můžeme se bavit o tom, jestli povolit řízení po jednom pivu, prosím, ale ožralý ani náhodou.
Jinými slovy nemám vylézat z baráku, nejlépe bych měl ještě zabednit okna.ne...
A já sem snad řádnej ovčan? V pátek sem se tak ožral jak prase až sem si zvrk kotník, na autobus mi pomohli dojít dva policajti co mně kontrolovali, protože sem je slušně poprosil. Jsem sice dobytek, ale né kriminálník...
A já sem snad řádnej ovčan?Ano.
Problém je, že na FB nejsem, takže nevím, kdo přesně to tam nahrál. Jen mám několik podezřelých... a ti to určitě nestáhnou, pokud se mi je náhodou podaří kontaktovat.Můžeš
Tiskni
Sdílej: