Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Tiskni
Sdílej:
16 litrů za jeden
No ty krabe, tohle půjde na dračku
Jde mi více o funkčnost, než o vzhled Ale třeba jsi opravdu vymyslel lepší systém než tito výrobci, co skříně vyrábí x let.To bych si dovolil říct že je docela častý omyl spotřebitelů. Firmy dělající CASEy nezajímá ultimativnost ale počet vydělaných penez, takže docházík tomu že konstrukcce se ojebává. Sám dělám v automobilovém průmyslu a mužu ti říct že komponentury jsou samej šmejd samý plastový ozubený kolečka a pak po pár letecch se lidi divěj že jim ty komponentury odcházej protože koeficient bezpečnosti je tak sraženej dolu aby cenna výrobku šla dolů a aby si to vysněný autíčko mohl koupit každej blbec. Kdežto mě nezajímá vydělávání penez na šmejdu. Prostě se snažím dělat naprosto promakaný věci pro lidi kteří si je pořídí byli vícenež spokojeni a ta věc jim sloužila mega mega dlouho a bez problémů...
Jako třebas koho uznávám je Zallman to je od nich kolikrát taky dost Hard Core.
Otvoreny model vyvoja je "publikuj vela, publikuj casto".Takže zítra budeš publikovat hotovou první polovinu abecedy?
Budu doufat, ze mi uchyceni vetsi stranou bude stacit, ale mam obavu, ze bude zapotrebi z nektere mensi strany.není problem, řekneš mi kde chceš díry a já ti je tam udělám.
S chlazenim okolnim vzduchem nemuzu pocitat, bude to totiz, spolu s dalsimi zarizenimi uzavrene v krabici s krytim IP65, jedina moznost je chladit prave plastem te krabice. Teplota v okoli kryci bendy je kolem 10 stupnu, takze si nemyslim, ze by le byt problem to uchladit ...Já řeším chlazení toho CASEU a ostatní si musíš vyřešit ty(je jedno jeslti já budu chladit větrákem nebo pasivně protože to setěně musím uchaladit nějakým vnějším mediem což je vzduch okolo CASEU).
kdyz o tom premyslim, byl by jsi schopny zvladnout takovy maly rack s podobnymi vlastnostmi jako je tenhle case? S tim, ze by se dovnitr zastrkali podobne mensi case-y?NENÍ PROBLEM!
tkaže si to klidně připevníš za monitor a nebo na monitor přímo,Vzhledem k tomu, ze to ma 2 kg, tak bych mel obavu, ze by se tim dost posunulo teziste LCD monitoru a tedy snizila stabilita.
Takže jsem težištně na nule...Tim vyrovnas predozadni osu, ale cozpak se take nezvedne?