Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Chtěl bych se vás zeptat, proč se zatím linux nerozšiřuje do firemního prostředí a mezi domácí ovce?
Já bych jenom namátkou řekl: chybějící aplikace, roztříštěnost, málo vývojářů, malo penez v odvětví? Najdete i další důvody, či s mými nesouhlasit?
Tiskni
Sdílej:
vim ~/.emacs
Ano, máš pravdu. Netvrdím že jsem si, třeba jen na chvilku, myslel že si za to nemůže sam. Zmínil se že nejhorší co ho mohlo potkat jsou kamarádi, co ho zradili - ať si pod tím každý představí co chce. Nicméně jsem mu za vyjmenování pár vzorců desetikačku dal.
Co se týče podnikání, začátky mnoha dlouhodobě úspěšných firem jsou velmi zajímavé. Určitě to chce velkou oběť... ale ne každý má štěstí a né každý tu odvahu a energi a schopnosti...
No a jestli budeš něco rozjíždět, tak přeji hodně velkou dávku štěstí, lesu se určitě už vyhneš :), takže ať se daří.
proč se zatím linux nerozšiřuje do firemního prostředíŠpatně vidím?
zive.cz neni zcela seriozni a spise pro-microsoft prostredi+1, všiměte si, že v logu Vista blogu je na pozadí pozadí z OS X a pro jistotu v něm nejde komentovat.
Ani ne. Staci se podivat na statistiky treba prohlizecu a jejich OS za posledni 2 roky.Neřekl bych, že je právě tohle kritérium, podle kterého by mělo smysl hodnotit firemní rozšíření. Webové prohlížeče vypovídají o počtu uživatelských desktopů, což není to, o čem mluvím. Linux usage in the servers of large companies is continuing to rise. 73% of enterprise companies are running Linux on at least some of their servers. Just six months ago that figure was 67% and a year ago it was 65%, as per Evans Data Corp's latest Enterprise Development Issues Survey.
Máte pocit, že Linux by byl stejně dobrý při řekněme stovce uživatelů? Mám pocit, že nikoli.
To nevím. Jednoduše mám pocit, že počet uživatelů nijak nesouvisí s kvalitou čehokoliv. U některých projektů je to naprosto neporovnatelné, jsou vysoce specializované a přes svou špičkovou kvalitu je potřebuje jen několik málo jednotlivců. Nevím, jestli je to tak i s linuxem. Jestli má být úzce specializovaný, nebo naopak masově rozšiřitelný. A taky záleží na úhlu pohledu. Pokud bychom to brali z pohledu desktopu, byla by situace "špatná" (i když bylo by třeba stanovit "dobrý" výsledek), pokud z hlediska serverů je to něco jiného a pokud s hlediska malých jednoúčelových zařízení typu router zde je linux jako doma.
Jinak alespoň v mých četných diskusích o programovacích jazycích mi 99% začne argumentovat statistikou a rozšířeností.<rejp>Nejhorší jsou Javisti, ty potvory vlezou všude
>>>=
mě trochu jímá hrůza Hmmm, nějak jsem se netrefilA ona snad není?To měla být odpověď k tomuto: