Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.
Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.
OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).
Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek
… více »Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.
Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.
Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …
Na to se dá v zásadě říct už jen, že "komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí".
A jinak, kolega Ott svého času používal vtipnou patičku slující, že "viz je rozkazovací způsob, a proto se píše bez tečky" nebo tak cosi 
Tak přece jenom mají ty patičky jakýsi účinek... To mělo být podprahové vnímání..
Viz je rozkaz, a proto se píše bez tečky. Není to zkratka.
To je otázka, jaký je ten "jakýsi" účinek. Mně byl kupříkladu pravopis slůvka "viz" znám i před érou oné patičky, takže jsem si z oné patičky odnesl pouze to, že existovala
Jedincové, jimž by bylo užitečné i sdělení v oné patičce, želbohu její existenci nezaznamenali 
1)Taky nechápu co je tam táhne. Že by "svoboda".
2) velci svetaznali cechacci blejou...Jsem z Moravy
„• only 19 percent could name four countries that officially acknowledge having nuclear weapons.“
No, to já bych taky nedokázal. Já bych jich musel při nejlepším vědomí a svědomí ukázat pět a tedy bych asi propadl...
.
Ani nevíte jak se Kansas píšeDíky. Právě jsem to chtěl poznamenat...
A teď si představte, že takový a jemu podobní velmi špatně informovaní jedinci (chce se mi říct fanatičtí a demagogičtí ignoranti) rozhodují o osudech milionů lidí. Orwell je a obávám se že i stále bude aktuální.
$ telnet shelleytherepublican.com 80 Trying 70.84.62.226... Connected to gator16.hostgator.com. Escape character is '^]'. HEAD /2006/04/linux-european-threat-to-our-computers.html HTTP/1.1 host: shelleytherepublican.com HTTP/1.1 200 OK Date: Mon, 01 May 2006 10:39:54 GMT Server: Apache/1.3.34 (Unix) mod_auth_passthrough/1.8 mod_log_bytes/1.2 mod_bwlimited/1.4 PHP/4.4.2 FrontPage/5.0.2.2635 mod_ssl/2.8.25 OpenSSL/0.9.7a Last-Modified: Mon, 01 May 2006 09:52:33 GMT ETag: "6fc66a-86b31-4455da61" Accept-Ranges: bytes Content-Length: 551729 Content-Type: text/html Connection closed by foreign host. # nmap -O shelleytherepublican.com Starting nmap 3.81 ( http://www.insecure.org/nmap/ ) at 2006-05-01 12:41 CEST ..... Device type: general purpose Running: Linux 2.4.X|2.5.X OS details: Linux 2.4.0 - 2.5.20, Linux 2.4.18 - 2.4.20 Uptime 88.477 days (since Thu Feb 2 00:14:35 2006) Nmap finished: 1 IP address (1 host up) scanned in 40.241 seconds
Sakra, já nikdy nic Američanům pomocí Linuxu neukradl, tak se tě komunito ptám - netajíš předemnou něco?Jo. Ale nesmíš se to dozvědět, protože jinak bysme tě museli zastřelit zbraní ukradenou pomocí Linuxu Američanům, tvé mrtvé tělo hodit do studny a tu označit za hygienicky závadnou.
.
BTW: já to dostal od jednoho kamaráda přes IM, takže žádný zdroj jsem nemohl napsat
Jojo, to by se na rootu vyjímalo moc hezky ... server abclinuxu informuje o ...Nepřišlo by to nijak divné. U nás se také objevují zprávičky, které uvádějí jako zdroj třeba Lupu.
Tiskni
Sdílej: