NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Má to svou stinnou stránku; například adresu cuni.cz zásadně čtu jako "čuni".Však je č také správně (Charles...)
A ted nekteri uzivatele hlasi, ze jim to nejde. Rekl mi to nekdo pred pul rokem? Ne, samozrejme ze ne. Prvni nejake ty bugreporty zacaly chodit, kdyz se to zacalo znacit jako RC a opravdu to zacalo az ted. A ty bugreporty by chodily v dobe vydani KDE4.0.0, i kdyby to vydani bylo za pul roku.tohle je naprosto zavádějící fňukání ... například já kompiluju KDE4 ze SVN už někdy od loňského června, ale když jsem se zmínil o hlášení chyb, bylo mi řečeno, že to nemá cenu, že to není hotové, že bude mít smysl hlásit chyby až od RC, a tak jsem to dodržel a chyby proti KDE4 začal hlásit až po vydání prvního RC (vyjma záležitosti se simple menu - tam byl naopak problém stihnout to v termínu, kdy se ještě featury směly přidávat oficiálně) takže je poněkud hloupé si stěžovat, že lidé vývojářům nehlásí chyby, když vývojáři řekli, ať je nehlásí rovněž formulace "první nějaké ty bugreporty" působí dojmem něčeho zanedbatelného, přitom minimálně od začátku prosince chodí bugreporty proti KDE4 větším tempem než se stíhají řešit srovnávat se například s kernelem 2.6.0 je zcela mimo mísu - jednak byl považován za "feature complete", což KDE 4.0.0 není (nemluvím o nějakých vizionářských plánech do budoucna, nýbrž o tom, co se vyloženě nestihlo, jako například printing dialog - než aby se posunul termín, raději se udělala zbytečná práce pro rychlou "dočasnou" adaptaci nativního Qt dialogu, který stejně bude v další verzi nahrazen KDE dialogem), a jednak v době vydání finální verze nebyly známy žádné kritické chyby, na ty se přišlo po rozšíření mezi další uživatele, zatímco v KDE4 například pády aplikací (což je dle mého názoru chyba, která by rozhodně měla zabránit vydání "stabilní" verze) byly hlášeny již nadšenci, kteří nepotřebují čekat na finální verzi, k odhalení těchto chyb vůbec nebylo potřeba snažit se rozšířit uživatelskou základnu
..... KDE4.1 31.6.
Tiskni
Sdílej: