Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Má to svou stinnou stránku; například adresu cuni.cz zásadně čtu jako "čuni".Však je č také správně (Charles...)
A ted nekteri uzivatele hlasi, ze jim to nejde. Rekl mi to nekdo pred pul rokem? Ne, samozrejme ze ne. Prvni nejake ty bugreporty zacaly chodit, kdyz se to zacalo znacit jako RC a opravdu to zacalo az ted. A ty bugreporty by chodily v dobe vydani KDE4.0.0, i kdyby to vydani bylo za pul roku.tohle je naprosto zavádějící fňukání ... například já kompiluju KDE4 ze SVN už někdy od loňského června, ale když jsem se zmínil o hlášení chyb, bylo mi řečeno, že to nemá cenu, že to není hotové, že bude mít smysl hlásit chyby až od RC, a tak jsem to dodržel a chyby proti KDE4 začal hlásit až po vydání prvního RC (vyjma záležitosti se simple menu - tam byl naopak problém stihnout to v termínu, kdy se ještě featury směly přidávat oficiálně) takže je poněkud hloupé si stěžovat, že lidé vývojářům nehlásí chyby, když vývojáři řekli, ať je nehlásí rovněž formulace "první nějaké ty bugreporty" působí dojmem něčeho zanedbatelného, přitom minimálně od začátku prosince chodí bugreporty proti KDE4 větším tempem než se stíhají řešit srovnávat se například s kernelem 2.6.0 je zcela mimo mísu - jednak byl považován za "feature complete", což KDE 4.0.0 není (nemluvím o nějakých vizionářských plánech do budoucna, nýbrž o tom, co se vyloženě nestihlo, jako například printing dialog - než aby se posunul termín, raději se udělala zbytečná práce pro rychlou "dočasnou" adaptaci nativního Qt dialogu, který stejně bude v další verzi nahrazen KDE dialogem), a jednak v době vydání finální verze nebyly známy žádné kritické chyby, na ty se přišlo po rozšíření mezi další uživatele, zatímco v KDE4 například pády aplikací (což je dle mého názoru chyba, která by rozhodně měla zabránit vydání "stabilní" verze) byly hlášeny již nadšenci, kteří nepotřebují čekat na finální verzi, k odhalení těchto chyb vůbec nebylo potřeba snažit se rozšířit uživatelskou základnu
..... KDE4.1 31.6.
Tiskni
Sdílej: