Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Za drobný příplatek by se to dalo poslat i doporučeně, pak by to šlo za 128,-Kč.
Napsat skupině že distribuce muziky stojí za ***** a poslat jim pár drobných
Koukám že "rasismus" proniknul už i na internet, z Čech se dá objednat všechno (i stěrače na ponorku), ale my si nemůžeme koupit ani hudební CD s jistotou, že:
a) půjde stáhnout (výše popisovaný způsob).
b) ho na hranicích někdo nerozbalí a nebude 14 dní poslouchat (zásilka ztracena), než ho zase zabalí a pošle dál (zásilka znovuobjevena).
Mám návrh jak si možná vydělat pár drobných, s balíkama to údajně normálně funguje - stát se prostředníkem. Necháme si poslat balík na adresu prostředníka, ten zkontroluje že došel v pořádku, zabalí znova a pošle k nám (používá se třeba u služeb, kde lze posílat balíky jen po USA a zrovna já to chci k nám do Horní Dolní). S digitální muzikou to musí jít úplně stejně, pošlu pár korun známýmu někde kdesi, ten mi to stáhne, zabalí (archiv) a pošle
- Je šest ráno, takže možná něco z toho nebude dávat smysl
S digitální muzikou to musí jít úplně stejně, pošlu pár korun známýmu někde kdesi, ten mi to stáhne, zabalí (archiv) a pošleObavam sa, ze toto narozdiel od tych kurierskych preposielacich sluzieb zrejme narazi na legislativu. Pretoze zatial co spolocnosti vlastniace digitalny obsah ta budu presviedcat, ze je to to iste ako hmotny majetok a teda kopirovanim vlastne pachas kradez, tak v tomto pripade by si sa celkom isto dozvedel, ze digitalny obsah nie je to iste ako fyzicke medium a je viazany na osobu ktora ho kupila. Cize v zavislosti od toho ako by to bolo realizovane by bud prostrednik porusil autorske prava lebo tu hudbu stiahol aj ked ju nezaplatil (patri koncovemu zakaznikovi) alebo ju zaplatil on a nema pravo ju poslat tebe ako koncovemu zakaznikovi. Inak v tomto pripade je prostrednik aj nejake proxy v US, lenze opat ma vela takychto predajcov ako jednu z podmienok ze nebudes obchadzat ich obmedzenia na region a pod. Cize zas nelegalne.
Takže když si jednoho dne draze koupim CD a zjistim že mi muzika nesedne, tak už ho nemůžu prodat další osobě?
S digitální muzikou to musí jít úplně stejněS digitální muzikou to jde ještě jednodušeji, protože můžeš použít proxy a u prostředníka se to nezdržuje, ani nic nevybaluje a nekontroluje (např. SOCKS proxy + HTTPS).
Tiskni
Sdílej: