Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Tak jo, začali to jiní , já se rád přidám k stádu :)
Na mém PC kraluje Archlinux s openboxem a v blízké době se to určitě měnit nebude.
Takže se tady taky milerád pochválím se svým screenem, byť není o co stát ..
Na eye-candy moc nedám ...
Tiskni
Sdílej:
/var/lib/python-support/python2.4/Xlib/display.py:30: DeprecationWarning: Non-ASCII character '\xf6' in file /var/lib/python-support/python2.4/Xlib/protocol/display.py on line 750, but no encoding declared; see http://www.python.org/peps/pep-0263.html for details import protocol.display Traceback (most recent call last): File "/usr/bin/pypanel", line 957, in ? PyPanel(display.Display()) File "/var/lib/python-support/python2.4/Xlib/display.py", line 80, in __init__ self.display = _BaseDisplay(display) File "/var/lib/python-support/python2.4/Xlib/display.py", line 67, in __init__ apply(protocol.display.Display.__init__, (self, ) + args, keys) File "/var/lib/python-support/python2.4/Xlib/protocol/display.py", line 123, in __init__ self.default_screen = min(self.default_screen, len(self.info.roots) - 1) File "/var/lib/python-support/python2.4/Xlib/protocol/rq.py", line 1371, in __getattr__ raise AttributeError(attr) AttributeError: rootsja si ho chci taky zkusiiit...
$date +%c%V St 3. leden 2007, 00:23:04 CET01 $
while /bin/true; do echo "Uz nikdy nebudu predelavat weby ve tri hodiny rano..."; done-m