Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Umřel pan Svoboda. Když někdo umře není to nic veselého, nikdy. Tenhle blogpost je o vlezlosti lidí, o jejich touze znát něčí soukromí, něčí myšlenky, něčí důvody. Co jim do toho sakra je ?
Možná jsem divný, nevím, ale neustále terorie o tom, proč pan Svoboda umřel, či proč se zabil, mě dost vytáčejí. Chápu že to byla celebrita, ať už si tento pojem každý vysvětlí jakkoli. Ale je proto nutné, za každou cenu vědět proč ? To lidi opravdu tak prahnou dozvědět se, jestli si člověk vzal život ze své vlastní vůle, či mu k tomu někdo pomohl + co nejvíc detailů, protože o čem by se pak lidičky mezi sebou bavili že ...
Bulvární plátky mají žně, jedna teorie střídá druhou. Nesledoval jsem jaký byl vztah mezi paní Svobodovou a panem Svobodou. I kdybych si o tom snad někde něco přečetl, nevěřil bych, nemyslím si že nějaká informace takto vydaná je pravdivá. Je mi blujno ze všech bulvárních zpráv, z jejich úžasných titulků které křičí hele je ve mě bezkonkurenčně nejskandálnější zpráva, jen já to vím nejlíp, kup si mě aby se vydavatel měl dobře. Ach jo. Lituju ty naše "celebrity" .. kdo ví, jestli jim až tak vadí že se o nich v takových "novinách" píše .. i negativní reklama je reklama. Původně jsem chtěl napsat ještě víc věcí, ale po prvním napsaném odstavci, jsem si uvědomil že to vše plyne z toho, že se nechám ovlivnit bulvárem a jejich nechutnými zprávami, nějak to neumím neřešit. Je to jako reklama na Persil či nějaká podobně stupidní, to mě taky vytočí.
Tiskni
Sdílej:
Protože K.S. je teď prostě všude - i tady v Berlíně vyšel v novinách článek: Komponist von "Biene Maja" begeht Selbstmord.
Celebrity potřebují bulvár. Bulvár potřebuje celebrity. Je to prostě taková symbióza. Vyhovuje to oběma stranám. Celebrita vydělá na popularitě, bulvár vydělá na prodaných výtiscích. Bulvár nesleduji, nic mi nepřináší.
Ještě k té sebevraždě. Je smutné, když jednou z možností jak se stát známým je umřít. Ještě smutnější je, že někdo se snaží stát známým s pomocí cizí smrti.