Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Umřel pan Svoboda. Když někdo umře není to nic veselého, nikdy. Tenhle blogpost je o vlezlosti lidí, o jejich touze znát něčí soukromí, něčí myšlenky, něčí důvody. Co jim do toho sakra je ?
Možná jsem divný, nevím, ale neustále terorie o tom, proč pan Svoboda umřel, či proč se zabil, mě dost vytáčejí. Chápu že to byla celebrita, ať už si tento pojem každý vysvětlí jakkoli. Ale je proto nutné, za každou cenu vědět proč ? To lidi opravdu tak prahnou dozvědět se, jestli si člověk vzal život ze své vlastní vůle, či mu k tomu někdo pomohl + co nejvíc detailů, protože o čem by se pak lidičky mezi sebou bavili že ...
Bulvární plátky mají žně, jedna teorie střídá druhou. Nesledoval jsem jaký byl vztah mezi paní Svobodovou a panem Svobodou. I kdybych si o tom snad někde něco přečetl, nevěřil bych, nemyslím si že nějaká informace takto vydaná je pravdivá. Je mi blujno ze všech bulvárních zpráv, z jejich úžasných titulků které křičí hele je ve mě bezkonkurenčně nejskandálnější zpráva, jen já to vím nejlíp, kup si mě aby se vydavatel měl dobře. Ach jo. Lituju ty naše "celebrity" .. kdo ví, jestli jim až tak vadí že se o nich v takových "novinách" píše .. i negativní reklama je reklama. Původně jsem chtěl napsat ještě víc věcí, ale po prvním napsaném odstavci, jsem si uvědomil že to vše plyne z toho, že se nechám ovlivnit bulvárem a jejich nechutnými zprávami, nějak to neumím neřešit. Je to jako reklama na Persil či nějaká podobně stupidní, to mě taky vytočí.
Tiskni
Sdílej:
Protože K.S. je teď prostě všude - i tady v Berlíně vyšel v novinách článek: Komponist von "Biene Maja" begeht Selbstmord.
Celebrity potřebují bulvár. Bulvár potřebuje celebrity. Je to prostě taková symbióza. Vyhovuje to oběma stranám. Celebrita vydělá na popularitě, bulvár vydělá na prodaných výtiscích. Bulvár nesleduji, nic mi nepřináší.
Ještě k té sebevraždě. Je smutné, když jednou z možností jak se stát známým je umřít. Ještě smutnější je, že někdo se snaží stát známým s pomocí cizí smrti.