Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Původně jsem si je chtěl udělat včera večer, ale nakonec jsem si je udělal až dnes a to na oslavu zprovoznění Adobe Flash na FreeBSD 8.0. Mluvím o topinkách s česnekem a vajíčkem. Jsou sice mezi námi tací, co říkají, že jim vůně česneku nesmí přes práh zavanout. Ale to jsou rozmazlení, slabí, dobra česneku neznajíce jedinci. Tři dny bych jim nedal najíst a pak by mlaskali až by se jim boule za ušima vlnily. Jinak, samozřejmě celá potíž s zprovozněním přehrávače byla jen v mé neschopnosti pochopit, že manuál mluví o linux-firefoxu, tedy nemluví o Firefoxu35. No, ale taky to tam mohli napsat. Nechali mě hádat. Pak jsem nakonec logickou úvahou dospěl, po přečtení návodu na Operu, kde se hovořilo o linux-opeře. Tedy jsem udělal experiment linux-firefox a ten vyšel.
Předtím i když jsem mazaně opisoval z Handbooku, Tady jsem opisoval stále nic.Zuřil jsem, hledal, instaloval „Gnash,Swfdec,” a stále nic. Například Google.cz/analytics a jiné nefungovalo a potřebná data nezobrazovalo. „You Tube” s „Gnash a Swfdec” funguje. I muziku to přehraje. Jenže ne tak dobře jako Adobe Flash. Po nainstalování linux-firefox vše klape. Adobe flash správně vše zobrazuje a ten Handbook jinak nekecá. Pozor, ale je třeba updatovat porty. Tedy já aspoň musel. Portsnap to zajistí. Předtím je lepší staré porty smazat starým známým oblíbeným příkazem;
# rm -rf /usr/portsPak napsat
# portsnap fetchpo stažení nových portů napsat
# protsnap extractA už se to točí, Už se to roztáčí. Jak kdysi volávali kolotočáři.
No a to je k FreeBSD 8.0 vše. Zatím jsem s ním spokojený. Co má nového si každý, kdo má zájem přečte. Ale OS je to slušný, pro uživatele celkem vlídný. Tedy pokud nejsou líný číst. Aplikací mraky, Linuxu se v tomhle vyrovná, v mnohém ho předčí. Takže používám Leoparda na Macbooku a na PC FreeBSD. Linux jsem dal do zálohy. Včetně nejlepšího linuxového distra Slackwaru. V poslední době jsem vyzkoušel Fedoru 12, Mandrivu 2010, nehodlám tu rozviřovat flame, ale na FreeBSD 8.0, ani jedno nemá. I se všemi těmi hejblátky. Jo zkusil jsem Ubuntu, ale než Ubuntu, tak radši starý dobrý Debian. Psát o Leopardu 10.6 je zbytečné, to systém pro rozmazlené a líné myslet. Co nainstalujete to chodí, bez nervů a zbytečného pátrání. Ale fakt je, že na práci ideální. Ovšem vzrušení jaké jeden prožívá u BSD nebo Linuxu, to chybí. Tedy nasednout a jedem!
Tiskni
Sdílej:
Ovšem vzrušení jaké jeden prožívá u BSD nebo Linuxu, to chybí.Opravdu? S macportama se da zazit prinejmensim stejne vzruseni.