Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Koupil jsem si dnes zajímavou knížku s názvem „Špekonomie aneb Freakonomics.” To co jsem si přečetl mě zaujalo. Také jsem vytáhl ze skrýše knihovny, knihu,jménem: „Rozumíme Unixu,” kterou mám několik let, občas do ni nahlédnu, dnes právě když jsem si nainstaloval editor „NVI” klon starého dobrého VI, abych si trochu pocvičil náročnější způsob editace textu. „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.” Povídal svého času Suvorov. Tak si tak prozkoumávám ve volném čase editory, příkazový řádek, a trochu začínám zabývat opět skripty. Pochopitelně v Bashi. Sice další má kniha o Linuxu a dokonce guru VIM pan Satrapa propaguje Tcsh, ale budu se držet osvědčeného. Nevím jestli je lepší Bash, než Tcsh, ale je zřejmě častější.
Jinak mě včera i dnes potěšil fotbal, moji koně vyhráli. Včera Tottenham, dnes Arsenal a tedy spokojenost. Jsem fanda ostrovního fotbalu a Tottenham mě opravdu v poslední době zaujal. Není tak nabitý superhvězdami, ale, dá se říci, že ten klub roste. Stejně jako roste má dovednost s Emacsem a VI. Na obou editorech si uvědomuji, jak pohodlný je vlastně Gvim. Je-li dobře nakonfigurovaný, pak skutečně jako editor nemá konkurenci. Emacs je z mého hlediska zbytečně složitější. Je to skvělý editor, má spoustu předností, ale na psaní textu, práci s TeX je asi lepší VIM. Lépe se mi konfiguruje. Snadněji se mi dopisuje do „.vimrc” než do „.emacs.” Plus mapování. To je konstatování, nikoliv hodnocení kvalit editoru. Budu pokoušet štěstí nadále, ale zřejmě nastálo k Emacsu nepřejdu. Už jsem zvyklý na pohodlí VIM. I Ten VI, nebo nějaký jeho klon, mi přijde pohodlnější.
Tiskni
Sdílej:
práci s TeX je asi lepší VIM
A čo tak auctex?
Nejlepsi reference je, ze podle toho pracoval treba management General MotorsMyslíte management, který dovedl GM k bankrotu, nebo je to lehká ironie?