Nezisková organizace Electronic Frontier Foundation (EFF) hájící občanské svobody v digitálním světě po téměř 20 letech opouští platformu X (dříve Twitter). Na platformách Bluesky, Mastodon, LinkedIn, Instagram, TikTok, Facebook, Threads a YouTube zůstává.
Terminálový textový editor GNU nano byl vydán ve verzi 9.0. Vylepšuje chování horizontálního posouvání pohledu na dlouhé řádky a chování některých klávesových zkratek. Více v seznamu změn.
Ministerstvo financí ve spolupráci s finanční správou dnes představilo beta verzi aplikace využívající umělou inteligenci pro předvyplnění daňového přiznání. Není třeba přepisovat údaje z různých potvrzení, ani hledat správné řádky, kam údaje napsat. Stačí nahrát dokumenty a využít AI.
Výrobce počítačových periferií Keychron zveřejnil repozitář se schématy šasi klávesnic a myší. Licence je restriktivní, zakazuje většinu komerčních užití a v podstatě jsou tak data vhodná pouze pro výukové účely, hlášení a opravy chyb, případně výrobu vlastního příslušenství.
Správce balíčků APT, používaný v Debianu a odvozených distribucích, byl vydán ve verzi 3.2 (seznam změn). Mezi novinkami figurují nové příkazy pro práci s historií, včetně vracení transakcí.
Společnost Anthropic oznámila Projekt Glasswing a s ní související AI model Claude Mythos Preview. Jedná se o iniciativu zaměřenou na kybernetickou bezpečnost, do které se zapojily velké technologické společnosti Amazon Web Services, Anthropic, Apple, Broadcom, Cisco, CrowdStrike, Google, JPMorganChase, Linux Foundation, Microsoft, NVIDIA a Palo Alto Networks. Anthropic věří, že nový AI model Claude Mythos Preview dokáže
… více »Firma Ojective Development vydala svůj nástroj pro monitorování a řízení odchozích síťových připojení Little Snitch i pro operační systém Linux. Linuxová verze se skládá ze tří komponent: eBPF program pro zachytávání provozu a webové rozhraní jsou uvolněny pod GNU GPLv2 a dostupné na GitHubu (převážně Rust a JavaScript), jádro backendu je proprietární pod vlastní licencí, nicméně zdarma k použití a redistribuci (cena přitom normálně … více »
Vojenské zpravodajství (VZ) se v březnu zapojilo do mezinárodní operace proti aktivitám hackerské skupiny APT28, která je spojovaná s ruskou vojenskou zpravodajskou službou GRU a která přes slabě zabezpečené routery prováděla kybernetické útoky na státní a další organizace v ČR i zahraničí. Operaci vedl americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a jejím cílem bylo odebrat útočníkům přístup k napadeným zařízením a ty následně … více »
Tvůrcem nejpopulárnější kryptoměny bitcoin, který se skrývá za pseudonymem Satoši Nakamoto (Satoshi Nakamoto), je britský kryptograf Adam Back. Na základě vlastní investigativní práce to tvrdí americký deník The New York Times (NYT). Několik indicií podle autorů jasně ukazuje na to, že Back a Nakamoto jsou stejný člověk. Jde mimo jiné o podobný odborný a osobnostní profil či totožné chyby a manýry v psaném projevu.
Google Chrome 147 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 147.0.7727.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře. Přehled novinek v Chrome DevTools 145 až 147 také na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
"Malinkej" problém máme v ČR. Lidi neoplývají patřičnými znalostmi (ať již sami jsou takový zloději, jen neúspěšní, nebo oběti cíleného vymývání mozků státními institucemi k tomu určenými, jako jsou školy, média a pod.) Ve výsledku jim to prostě dokola žerou, rezignují na zrealizované představy o lepším (spravedlivějším) uspořádání ve společnosti a máme tu dokola samé Kalousky, Topolánky, Paroubky a Bárty :(Tak tvářit se můžou, ale jen u těch co jim tu hru věří.
Od doby, co jsem přestal napravovat svět a začal se starat o své věciNeřek bych a celkem jste mně tim commentem na FB i nasral... Chtěl bych Vás v první řadě poučit, že "deprese" není z "něčeho", ale je to civilizační choroba. A mimochodem, moje diagnóza to neni...
)
, i v diskusi o sčítání lidu tam náboženství JEDI pár lidí zmínilo. Dívat se na HV nebudu, to mě nenuťte, scifi a fotbal nesnáším
. Fotbal úplně nejvíc.
.
.
...některé fantasy mám ráda /když obsahují jemné pohádkové prvky/, scifi ne. Scifi na mě působí studeně a uměle....tak tohle by mně zajímalo nějak hloubějš z toho Vašeho pohledu


Napadá mě třeba obalovaný s tatarkou a hranolkama.to by byla hrozná spotřeba vajíček a tatarky raději jen naložit do česnekového láku tak jak se nakládají třeba nutrie
Sice na nějakou prevenci co se přednášek týče moc nevěřímTo chápu. Jsme měli na škole X varovných přednášek o drogách, a jak to nakonec dopadlo
.
Velmi mě oslovil tento úryvek:
Vědět co mě čeká, kde v kolik mám být, jak dlouho tam pojedu, tohle mě docela uklidňuje a dává mi prostor si cestou něco přečíst, nebo třeba jen tak nechat volně plout myšlenkyMám to taky tak, jsem plánovací.
.