Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
No a vyhledove to mozna budou ftp funkce ve fatrat download manageru (uz ted to zvlada jednoduchej ftp download a upload).
set
.
set -a
Je to jeden z nejstarších protokolů,…Z RFC-114:
16 April 1971Proto je u FTP nutno trošku přivřít oči.
IMHO chybou není, že tak FTP funguje i dnes, za daleko větší chybu bych považoval, pokud by se protokol změnil natolik, že by se zcela změnila jeho podstata. Chybou je IMHO spíš to, že se FTP ještě dnes tak široce používá (v podstatě totéž, jen ve větší míře, tvrdím o SMTP).
Pokud to ale někomu dává nějaké výhody, tak si je rád poslechnu.
Netvrdím, že všechno, co tu napíšu, FTP opravdu umí (nebo dokonce že to umějí implementace). Ale možné výhody jsou např. možnost asynchronního přerušení přenosu, bezproblémový pipelining, řízení více paralelně probíhajících přenosů nebo třeba to, že z počítače A můžete iniciovat přenos mezi B a C.
Chybou je IMHO spíš to, že se FTP ještě dnes tak široce používá (v podstatě totéž, jen ve větší míře, tvrdím o SMTP).Rozdíl je ale v tom, že SMTP nemá srovnatelnou náhradu. Kdežto místo FTP mohu používat (a do značné míry používám) SFTP.
Ale možné výhody jsou např. možnost asynchronního přerušení přenosu, bezproblémový pipelining, řízení více paralelně probíhajících přenosů nebo třeba to, že z počítače A můžete iniciovat přenos mezi B a C.Děkuji. To poslední mě taky napadlo, ale nebyl jsem si jistý, jestli by to nefungovalo jen tehdy, když mají navenek všechny tři počítače stejnou IP adresu, pak by to bylo prakticky k ničemu, ale když to píšete jako výhodu, tak to asi neplatí.
AllowForeignAddress on
, kopírování mezi servery funguje nádherně.
Mimochodem, toho, že scp
neumí něco jako
scp user1@server1:/path1/file1 user2@server2:/path2/file2
už jsem nejednou litoval. Dokonce i kdyby ta data měla jít přes klienta, bylo by to příjemné zjednodušení.
wget
. Jinak lukemftp (v OpenSuSE pod jménem ftp
), případně Firefox, jde-li o odkaz z webu.
Tiskni
Sdílej: