Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nevím kdo z Vás kdy používal program gFTP, který je standartním ftp klientem Gnome, a jaké s ním máte zkušenosti, ale můj pohár trpělivosti s ním začíná přetékat. To, že spadne když mu dám přenést moc (řádově stovky) souborů na server ještě pochopím, to že se zničeho nic odpojí a nedokáže připojit zpátky taky, ale to, že když ho nechám v nečinnosti asi pět minut a on totálně zamrzne tak, že ho musím sestřelit to už je trochu moc....
gFTP je opravdu ŠPATNÝ ftp client, dosud nemohu pochopit proč ho někdo vůbec drží při životě, tolik chyb kolik se v něm nachází nesmá snad ani jádro, a to by si člověk řekl že to bude jen frontend nad nějakou stabilní shellovou aplikací...
A tak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo kdo použává gFTP trpí podobnými problémy, nebo je chyba mezi židlí a klávesnicí. Podobný problémy mi dělaly snad všechny verze co sem měl asi na pěti distribucích...
Asi půjdu testnout nějakej commander...
Tiskni
Sdílej:
No a vyhledove to mozna budou ftp funkce ve fatrat download manageru (uz ted to zvlada jednoduchej ftp download a upload).
set
.
set -a
Je to jeden z nejstarších protokolů,…Z RFC-114:
16 April 1971Proto je u FTP nutno trošku přivřít oči.
IMHO chybou není, že tak FTP funguje i dnes, za daleko větší chybu bych považoval, pokud by se protokol změnil natolik, že by se zcela změnila jeho podstata. Chybou je IMHO spíš to, že se FTP ještě dnes tak široce používá (v podstatě totéž, jen ve větší míře, tvrdím o SMTP).
Pokud to ale někomu dává nějaké výhody, tak si je rád poslechnu.
Netvrdím, že všechno, co tu napíšu, FTP opravdu umí (nebo dokonce že to umějí implementace). Ale možné výhody jsou např. možnost asynchronního přerušení přenosu, bezproblémový pipelining, řízení více paralelně probíhajících přenosů nebo třeba to, že z počítače A můžete iniciovat přenos mezi B a C.
Chybou je IMHO spíš to, že se FTP ještě dnes tak široce používá (v podstatě totéž, jen ve větší míře, tvrdím o SMTP).Rozdíl je ale v tom, že SMTP nemá srovnatelnou náhradu. Kdežto místo FTP mohu používat (a do značné míry používám) SFTP.
Ale možné výhody jsou např. možnost asynchronního přerušení přenosu, bezproblémový pipelining, řízení více paralelně probíhajících přenosů nebo třeba to, že z počítače A můžete iniciovat přenos mezi B a C.Děkuji. To poslední mě taky napadlo, ale nebyl jsem si jistý, jestli by to nefungovalo jen tehdy, když mají navenek všechny tři počítače stejnou IP adresu, pak by to bylo prakticky k ničemu, ale když to píšete jako výhodu, tak to asi neplatí.
AllowForeignAddress on
, kopírování mezi servery funguje nádherně.
Mimochodem, toho, že scp
neumí něco jako
scp user1@server1:/path1/file1 user2@server2:/path2/file2
už jsem nejednou litoval. Dokonce i kdyby ta data měla jít přes klienta, bylo by to příjemné zjednodušení.
wget
. Jinak lukemftp (v OpenSuSE pod jménem ftp
), případně Firefox, jde-li o odkaz z webu.