Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Už delší dobu používám vývojové verze každého Ubuntu (někdy od 6.06 tuším) a můžu Vám říct jedno - tohoto vydání se bojte a raději ho přeskočte. Tolik bugů pohromadě a vydání je za dveřmi. Delší dobu se mi nestalo abych zažil kernel panic - až do dnešního rána, ikonka pidgina klasicky není v panelu (i při zaplé volbě always show...), wine je ve verzi ve které nekomunikuje s pulseaudio a končí se sigsev v pětiminutových intervalech (tenhle mám opravdu rád), a co je ze všeho nejlepší - k dispozici jsou pouze Unity a Unity-2D - kdysi mi připadalo kde4 v prvních verzích nedodělané a nestabilní, ale v porovnání s unity to bylo rock-solid. Momentálně se mi kousl clementine, nejde obnovit po vypnutí hlavního okna a nedokáže přehrát seznam skladeb. Nastavení se ohlodalo na takové minimum, že by to mohl i Steve Jobs používat... Takhle opravdu ne kluci... Jestli tohle za ty dva dny opravdu vyjde, tak to bude solidní průser. Rozhodně nedoporučuji nikomu aktualizovat na žádném počítači, který hodlá reálně používat.
Tiskni
Sdílej:
+1, to je špatná sranda..tohle člověk pochopí, až to na někoho z blízkých přijde
To je taková klasická choroba způsobená pravidelnými půlročními releasy. Když se mi v Archu něco podělá, například jednou do roka PulseAudio, zkompiluju si jednoduše z ABS starší verzi a s tou přečkám ty dva dny, než to někdo opraví v repository. Jakmile chce někdo tisíce a tisíce balíčků nějak sesynchronizovat na společný release (což zkrátka nejde), výsledek nemůže být jiný, než že se rozesere všechno naráz. Právě proto se asi nedávno diskutovalo o měsíčních intervalech releasů, protože pak by se autoři nemuseli obávat, že se zavedením nějaké novinky, kterou už všichni mají, budou muset ještě půl roku počkat. Jednoduše by počkali měsíc, v klidu odladili případné problémy a podobně.
... čo sú to alfa a beta verzie. Tieto verzie sa vydávajú pred uvoľnením stabilnej verzie, aby vývojári môhli nazbierať dostatok bugreportov a prípadne patchov od komunity.vs
... prechádzam tak mesiac až pol roka po vydaní stable a osvedčilo sa mi to výborne.ROFL, tak ten byl hodně dobrej
K této verzi jsem nahlásil bugy dva nebo třiBolo by to dobré uviesť v zápisku, pretože tam nikde nevidím ani slovom spomenuté bugreportovanie. Ja už do Ubuntu neprispievam, ale pred možno tak dvoma rokmi reagovali dosť svižne, asi tak do 24h. S jedným bugreportom ma potom bombardovali denne asi dva týždne, malo to súvis s jadrom, nejaký status 1, či čo to bolo. Je pravda že teraz udržujú viacej verzií a počet vývojárov bude asi nedostatočný.
S Ubuntu som väčší problém nikdy nemal a to som ho nasadzoval od verzie 6.06, teda drobnosti sa vždy našli ale nebolo to nikdy nič, čo by sa nedalo opraviť. Problém bol, keď sa už niečo dopinkalo, nebolo jednoduché chybu odtrániť, keďže zásah do konfigov mi tvrdohlavo prepisovalo zopár systémových úprav, ktoré mysleli za užívateľa a zabezpečovali prítulnosť Ubuntu desktopu, ale nakoniec sa vždy našla nejaká barlička. Keď som sa vrátil na Debian, pocítil som ešte väčšiu úľavu, pretože tu to riešenie v prípade vetvy testing a unstable bolo ešte priamočiarejšie. Pamätám však časy keď po nainštalovaní softvéru na nemenovaný os, sa tento začal kúsať, net šiel rýchlosťou slimáka alebo nešiel vôbec, procesor išiel na 100% a vetrák hučal ako divý, a nešlo to to nikde opraviť.
Odvšadial počujem plač nad Unity alebo Gnome Shellom, to je taký problém doinštalovať nejaký iný WM a používať svoj desktop a obľúbené aplikácie tak ako doposiaľ?
Odvšadial počujem plač nad Unity alebo Gnome Shellom, to je taký problém doinštalovať nejaký iný WM a používať svoj desktop a obľúbené aplikácie tak ako doposiaľ?Jo.
Před měsíce jsem instaloval beta1, zkusil jsem používat unity a dospěl k závěru že to opravdu nevyužiju, leda na laptopu až si jej koupím. Okámžitě unity letělo a nahradil jej gnome3, pokukuju po nové verzi gnome3.2 distribuční balíky zatím nejsou. Co se týče chyb pár jich bylo, občasné pády X, ale po pár aktualizacích to přestalo, systém mám ovšem na testování. Teď se tam prohání gentoo, tak uvidím jak dlouho tam vydrží.
Celý vtip je v tom, že distribuce (a uživatelé) nějak zapomínají na to, že práce distributora by měla být vybírání otestovaného SW, jeho balíčkování a distribuce uživatelům.Mno... a práce správce (i svého vlastního) systému by měla být vybrat si distribuci, která vyhovuje účelu použití. Nevidím jediný důvod, proč bych nemohl na svém počítači používat bleeding edge distro, když mi vyhovuje, a používat neodladěné Gnome 3, když si ho chci vyzkoušet. Někteří uživatelé holt zapomínají na to, že ostatní uživatelé nejsou jejich klony.
Mno to je sice hezké, ale co si tedy jako uživatel vyberete?To, co mi vyhovuje. To, s čím mi někdo pomůže. Kritérií je více, a hlavně záleží na účelu.
Takže jste v pytli - vybíráte jenom ze samých suboptimálních voleb, všude nějaký zádrhel.A jéje, další, který bude hořekovat nad tím, že zatím nenašel nic dokonalého. Vzdej to, nemá to cenu.