Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Vypadá to jako příliš průhledná varianta KDE4, tedy Vista.Tak hrozné to snad není (já vím, musím být shovívavý, je to přece už devět let jen betaverze).
Asi by jsme to tu nemely resit pac to pravdepodobne admini smaznou...
Ne, jsme v diskusi pod blogem.
Pred nekolika dny tu jedna zena ci divka psala o praktikach nejakeho skolitele. Ona se tu jen prisla zeptat v cem je lepsi IE oproti FF a druhy den jsem zjistil ze diskuse byla uzamcena a pouzdeji bude smazana.Jak spolu souvisí první a druhá věta? Té první moc nerozumím (kde kdo co napsal a jak s tím souvisí prolhížeče?) a druhá vypadá na klasický Windows dotaz, který se v Poradně maže.
Je jedno zda je to zapis do blogu ci jen dotaz v poradne.No a právě tohle jedno není. Co je v pořádku v blogu, to není v pořádku v Poradně. Navíc pro mazání vláken v Poradně (tzn. tahle část se netýká blogů!) tu existují pravidla, na která se admini odvolávají.
ale Win7 mi beha trochu lepšieŘekl bych, že to je obecně proto, že to testovací verze, do finále se to určitě zpomalí.
Nechápu jak to někdo může používat a tvářit se u toho jako že to myslí vážně.On to taky skoro nikdo nepoužívá. Setkal jsem se jen s pár lidmi, co to používají, většinou typ lidí "čtu Živě". A většinu z nich to prý i tak hrozně sere.
Zajímavé je, že chceš mít 16GB RAM (a zřejmně na tom provozovat linux), ale Vistám dáš 768MB - a pak se "divíš" jak je to pomalé.
Kdo říká, že chce 16GB kvůli Vistám?
po přepnutí na fullscreen nepoznám výkonový rozdíl od XP.Super příspěvek. Jen mi tam chybí zmínka o tom, že jsi srovnával s Pentium 120MHz
...na webu Microsoftu to není.
Tam taky něco hledat... nechtěl bych!
Tiskni
Sdílej: