Samba (Wikipedie), svobodná implementace SMB a Active Directory, byla vydána ve verzi 4.23.0. Počínaje verzí Samba 4.23 jsou unixová rozšíření SMB3 ve výchozím nastavení povolena. Přidána byla podpora SMB3 přes QUIC. Nová utilita smb_prometheus_endpoint exportuje metriky ve formátu Prometheus.
Správcovský tým repozitáře F-Droid pro Android sdílí doporučení, jak řešit žádosti o odstranění nelegálního obsahu. Základem je mít nastavené formální procesy, vyhrazenou e-mailovou adresu a být transparentní. Zdůrazňují také důležitost volby jurisdikce (F-Droid je v Nizozemsku).
Byly publikovány informace o další zranitelnosti v procesorech. Nejnovější zranitelnost byla pojmenována VMScape (CVE-2025-40300, GitHub) a v upstream Linuxech je již opravena. Jedná se o variantu Spectre. KVM host může číst data z uživatelského prostoru hypervizoru, např. QEMU.
V červenci loňského roku organizace Apache Software Foundation (ASF) oznámila, že se částečně přestane dopouštět kulturní apropriace a změní své logo. Dnes bylo nové logo představeno. "Indiánské pírko" bylo nahrazeno dubovým listem a text Apache Software Foundation zkratkou ASF. Slovo Apache se bude "zatím" dál používat. Oficiální název organizace zůstává Apache Software Foundation, stejně jako názvy projektů, například Apache HTTP Server.
Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.104 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.104 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Spotify spustilo přehrávání v bezztrátové kvalitě. V předplatném Spotify Premium.
Spoluzakladatel a předseda správní rady americké softwarové společnosti Oracle Larry Ellison vystřídal spoluzakladatele automobilky Tesla a dalších firem Elona Muska na postu nejbohatšího člověka světa. Hodnota Ellisonova majetku díky dnešnímu prudkému posílení ceny akcií Oraclu odpoledne vykazovala nárůst o více než 100 miliard dolarů a dosáhla 393 miliard USD (zhruba 8,2 bilionu Kč). Hodnota Muskova majetku činila zhruba 385 miliard dolarů.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.
Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.
Tiskni
Sdílej:
použijte jiné vlákna.
Připravilo mě to o část iluzí který sem měl o český furry scéně i obecněHahah, vím přesně jak to myslíš. *utírá slzu upřímného smíchu v oku*
Tak aby to nebylo náhodou špatně pochopeno, nemyslel sem ty úchylárny a spol. (ty mi fakt nevaděj)Tak já běžně chodím na 4chan, takže tohle mi taky vůbec nevadí.
to jak tam na sebe byly hnusný a v uzavřený diskuzi se tam pomlouvali a kydali na sebe špínu a lži a přitom navenek se tvářili jako nejlepší kamarádi.Jo, tohle jsem měl na mysli. Jenže takhle to celý zní dost obyčejně. Aby to člověk pochopil, tak to musí vidět naživo, nebo se toho třeba částečně (nedobrovolně) zúčastnit. Ten shitstorm, který se pak vždy roztrhne jde tak daleko, jako že se mažou celé stránky (ve smyslu portálů) a z lidí se stávají nepřátelé na život a na smrt. Taková cikánská hádka. Přitom to vždy začíná jako naprostá blbost někde v diskuzi. Ekvivalent je, jako kdyby se tady dva lidi chytili v diskuzi, postupně se k nim všichni přidali, až by admin radši celé abclinuxu smazal. Madness. Jinak určitě na to má vliv i to, že většina z furríků si tím něco kompenzuje a deprese je mezi nimi slovo popisující každodenní realitu života. Když pak kolem sebe začnou rozhazovat emocema, tak je mi z toho nablití.
(to je samej autista, asperger, hsp, porucha osobnosti, úchyl, děcko, atd.)pedofil, gerontofil, nekrofil, atd.
>ircHm...>civilizovanější
Furríci nejsou žádný zoofilové, sou to fajn lidi/zvířátka a je mi s nima dobře...
Furríci nejsou žádný zoofilové, sou to fajn lidi/zvířátka a je mi s nima dobře...
v uzavřený diskuzi se tam pomlouvali a kydali na sebe špínu a lži a přitom navenek se tvářili jako nejlepší kamarádi. Když to pak jeden vytáh na světlo bylo z toho nemalý pozdvižení.
Tobě bych nevěřil ani nos mezi vočima
Co tim sleduješ? To jako chceš naznačit že si odporuju?Hele, nerozčiluj se, vůbec nic tím nesleduju. Jsem taky jen troll. Osobní
A Grunt trollí kudy chodí a musí taky porád do všeho rejpat, takže toho nejde brát vážně...WTF? Kdy a kde?
WTF? Kdy a kde?Lžeš jak cyp!
Vyhodnocení úspešnosti:Šlo by měřit "zápalnost". Z nuly na sto (komentářů) za ... minut.
Správné téma Abyste svým článkem/blogem vyvolali flame, musíte přilákat flamery. K tomu je potřeba vhodné téma. Nejosvědčenější je něco, čemu "přece každý rozumí". V naší malé české kotlině to jsou: politika, pivo, auta, fotbal.V Kotlině je téměř každý expert téměř na všechno (kromě těch, co nejsou). Mezi vhodnými a osvědčenými tématy by byla chyba nezmínit také: klimatologie, obnovitelné zdroje, zdroje světla, ekonomie, menšiny, cizinci a zahraničí obecně... zbytek (jako EU, USA) se asi vejde pod (zahraniční) politiku.
Zeman není alkoholik, trpí vyrózamavirozama? To musi byt neco vzacneho, nepamatuju se, ze bych videl prase s virozou - nejcastejsi je asi cervenka, ale ta je bakterialniho puvodu
musim jezdit po silnici na kole, bez helmi a odrazekwow, dalsi pumpickar. Doufam, ze se aspon mejes, abys nesmrdel, kdyz uz nejses na silnici videt...
3roubov8k do dr8t;ŠroubovÁk do drÁt; ??? Nevim co si pod tvym polodementnim projevem mam představit, ale už mi rači nepiš brouku, mucinky... .. .
ci bilej bordel co pada z nebeWYFP BB? OMFG PRYČ S RASISMEM !!!!!!!!
Nejlepší je vlastní příhoda, kde si můžete vymyslet cokoliv.Zásah!
nadlouho, většinou se to provalí.neprovalí
S příkladem souhlasím, nápovědu nepotřebuju, jak ji používat nevím.
To já, když už napíšu článek, tak se žádný táborák vyvolat nesnažím. Nepíšu analýzy, nad kterými chci, aby se někdo zamýšlel. Z hlediska článku mám trochu úspěch, když na abclinuxu napíšu v poznámce ke článku, že jsem velký překladatel, ale to jen u některých lidí, takže jsem v tomto docela břídil. Zlepšovat se v tom ale nehodlám.
Poznámky k článku výše jsem nečetl, odbíhat od tématu dokážu, protože téma je něco, co ke psaní komentářů nepotřebuju, a to od přírody, pánové.
Kdysi mi známý-kolega řekl, že je mě na to, co dělám, tedy (...), škoda, a že bych se měl dát na politiku, protože jsem vynikající demagog. Tak to, jak jsem tehdy okamžitě odpověděl, nemám v žádném případě v úmyslu.
teď jsem dokázal manuální užití, orální předvedu zase až na nějaké demonstraci
na politiku jebuhttp://hn.ihned.cz/c1-13881240-za-ruske-pijactvi-mohou-podle-vedcu-geny Orosz?
Ten tvar "flamovat" je divný.
Má to znamenat, že se máme učit, jak vyvolávat a vést spory?