Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ten nerez hrnek by byl vážně super! Čím větší objem, tím lépe!!
Mikinu s obřím logem Debianu na zádech (ne potisk)....a zaplatim snad cokoli!
Ale vesta by teda taky bodla
A teď vám ještě ukážu, jaké mám trenky s tučňákem.
1) GNU/Linuxových triček mám dostatek, ale je pravda že u nás doma není nikdy ničeho dost....bože to mi ty trička vydržej do pomyslnýho důchodu
2) miniCD/CD/DVD - miniCD Debianu by se mi opravdu líbilo, to strčim do kapsy a jdu, to s normálním CD nejde Ještě by to chtělo krabičky aby se CDčka nerozlámaly
3) flashky - (flashdisk je pro mě flashka s PATA/SATA konektorem od Transcendu). Určitě by něco bodlo, popravdě já všechno tahám na SD a microSD kartách ve čtečce. Třeba nainstalovat si systém na flashku, to by bylo fajn :) Nebo na dvě jako RAID0 aby to bylo rychlejší
4) přívěšky - kdyby se to rozjelo tak bych měl určitě zájem, tak trochu s ním počítám - už si kvůli němu shánim klíče!
5) puzzle - nemám nic proti, ale ať jsou ty motivy pěkně barevný a hezky sytý, to pak na tvora působí hned jinak
6) hrníčky - fajn nápad, ale jak se psalo tak určitě něco většího (i když max těch 500ml, někdo je možná sportovec, ale někdo by plnou šestistovku třeba měl problémy zvednout).
7) plyšáci - ty jsem si nechal na konec, jestli bude nějaká přijatelná velikost tak jednoho beru snad za jakoukoli cenu, ať můžu vrčet na něco příjemnějšího než na peřinu. Olizovat ho snad nebudu, ale jako drak za sebe neručim Ta samota je děsná a dost psychicky vyčerpává...
Proto jsem se předem ptal jestli vám nelezu do zelí :/
Jsem pro lehce atypické, snadno (=levně) vyrobitelné věci...
Například flash-Tuxe vyrábí Emtec (Penguin Aquarium Series)
Co třeba poznámkový blok (A5/A4), nejlépe čtverečky s tuxem v horním rohu a vtipnou hláškou v zápatí? Při ceně 50Kč/ks jich chci rovnou 10! 8-)
A na konec, neustále by to byl komunitní projekt, tedy žádný velký rejžování, nicméně nelze čekat něco jako expedice do druhého dne a podobné dobře placené služby známé z e-shopů.
Flashdisky s motivem tuxe, to samé jako přívěšky, jenom bez kroužku na klíče a s možností odtrhnutí hlavy (zadnice), po čemž se objeví usb sameček……jsou pěkně na prd, protože když máš USB porty v matici 2×2 hned vedle sebe, zablokuješ si tím gumovým tučňákem nejlépe 3 najednou.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vores_%C3%98l
Něco na tenhle způsob?
Jůůůůů, to vypadá luxusně :-o
Nepoužívala tohle písmo 3. říše? Imho to nebyl zrovna nejlepší výběr...
Nojo, dneska viděl Lidice tak ví všechno
Tiskni
Sdílej: