Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Jo, Jarda si bral 100 Mandriv a dalších 80 jiných samolepek... Obálka se změnila v kouli 
Jedna jedinná
)
. Ale i tak jich mám více než dost, takže to zas tolik neva. No a když vidím, že už žádný dotisk nebude, sem rád že jsem toho vzal tolik.
Ahoj, to se omlouvám, asi neumím počítat :/
V budoucnu se připomeň, vynahradím 
Nálepka pro KU se nedělala, protože o ni nikdo nejevil zájem =-o
ten druhej je od zámku ze skříňky na gymplu kam už nějakejch 7 let nechodim a tak 5 let nemam ani ten zámekTaky mam na klíčích takovej!
Srdcovka...
a na plovák se lépe vy...., když už je člověk tak pod vlivem, že mu spadnou klíče do vody (anžto klíče patří na řetěz) tak při jejich záchraně hrozí utonutí
Těch peněz mi sice trochu líto je, ale Linux mě živí, tak mi to vlastně ani nepřijde.
A hlavně, kdybych neprodělal/vydělal, ztratil bych takovej ten hřejivej pocit, že jsem strašnej borec, když se tak obětuju pro komunitu. 
S Bedňou zas připravujem akci akcí
Se ti nelíbim? :/ :D
Už je to dávno co jsem to navrhoval Leošovi, nedávno co jsem to psal tušim Dolimu, oba se na mě vyprdli, tak to organizuju an vlastní pěst..
Se ti nelíbim? :/ :DTak jsem to nemyslel. Je perfektni, ze to delas na vlastni pest.
Už je to dávno co jsem to navrhoval Leošovi, nedávno co jsem to psal tušim Dolimu, oba se na mě vyprdli, tak to organizuju an vlastní pěst..To je skoda, ze se k tomu stavi takto. Treba by to prineslo nejake prostredky pro zdokonalovani portalu (autorska cinnost a tak). Ale mam dojem, ze za mlada bezel alespon prodej tricek. Urcite mam takove cerne a strasne dlouhe tricko abclinuxu.cz. Ale mozna jsem ho koupil nekde na invexu nebo tak, to uz si bohuzel nepamatuji.
Když nad tim přemýšlim, dáváme teďka dohromady návrhy na trička, možná potom dám vědět Dolimu, že by nálepkové/přívěškové/tričkové akce byly pernamentní a pod záštitou abíčka. Doli tady nechce trávit čas, tak bych to dělal stále na vlastní pěst, ale místo blogpostu by to bylo řešené jako butik na rootu..
Zbohatnout rozhodně není cíl těchto akcí, nicméně mám pocit že jsem to špatně napsal a došlo ke špatné interpretaci 
Ten nápad vznikl z toho, že když tahle akce (původní nálepková akce, ta nynější i budoucí) probíhají v blogpostech, dost lidí si toho nevšimne/přehlédne. Ještě nyní mi choděj maily s prosbou o ty nálepky co byly minule (a to už to je 2 roky!), tudíž by bylo fajn to sjednotit na jedno místo někam kde by to bylo vidět.
Rád bych aby to i nadále zůstalo za lidové ceny a jako takové to byla cca nezisková akce, pokud by to jinak nešlo, holt by se k ceně přidala nějaká koruna jako poplatek abíčku za to místo, nicméně rejžovat na tom či po abc chtít aby mi platil tu práci co bych s tim měl, to mě ani nenapadlo.
Rád bych aby to i nadále zůstalo za lidové ceny a jako takové to byla cca nezisková akce, pokud by to jinak nešlo, holt by se k ceně přidala nějaká koruna jako poplatek abíčku za to místo, nicméně rejžovat na tom či po abc chtít aby mi platil tu práci co bych s tim měl, to mě ani nenapadlo.Aha, tak to jsme se opravdu špatně pochopili. Pokud máš zájem se tímto zabývat, navrhuju, aby sis vytvořil wiki podstránku v Portál a já to pak zpropaguju na místě, co je teď "Vyzkoušejte Jabber server AbcLinuxu".
. Každopádně ještě jednou moc díky!
Právě, prve jsem potvrzení posílal, ale zjistil jsem že tim strávím hodinu a půl denně, tak jsem se na to vyprdnul.
Neva, hlavně že se líbí, není zač 
díky, potěší
poslední obálky jsem posílal v pátek
Jsou další 2 "Challenge accepted", který nejsou veřejný ale už na tom pracuju, zřejmě se všechny 3 budou distribuovat najednou 
ok, řiď se prosím novými údaji o platbách, ne těmi co máš v mailu http://www.abclinuxu.cz/blog/Trable/2011/9/nalepky-uz-jsou
kdo se pohybuje kolem Linuxu, může jistě dát ne 6, ale např. 18 Kč za nálepku.
Co to je za logiku?
ty zápisy sou mi k ničemu jelikož nejsem takovej vůl abych se učil...
WTF! Budeš litovat (teda doufám ~,^).
RT.
Jo a čekal sem že budou trochu větší, ale i tak dobrý.
Aktualizuji je průběžně 
Tiskni
Sdílej: