Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Svet nevidim cernobile. Ale nakupuji u vyrobce, ktery me, jako uzivatele a zakaznika neignoruje!Jak nVidii záleží na zákaznících, je velice dobře vidět na tom, jak jsou ochotni k čemukoliv vydat dokumentaci
... odpadky nForce (Podpora zabugovaných nForce je ještě ke všemu strašná)To ti řekla sousedka, co? Ááááchjo. Zív
-teplota
-kompatibilita s pevnymi disky
-zmršená podpora ACPI, IO-Apic....atd
-ovladače vznikají VÝHRADNĚ reverzním inženýrstvím, skoro by se chtělo říct "proti vůli nVidie" forcedeath a sata-nv jsou kapitola sama pro sebe
vám tohleto nestačí.....??? Já teda nevím, ale abych považoval za výborný chipset ten, který se mi "snad" povede rozchodit... to bych musel být pěkný vůl. Kompatibilita by měla být naprotou samozřejmostí!!!!
To, že 5,5 roku válím nForce a z toho téměř 2 roky na Linuxu a nikdy jsem neměl problém (a znám spoustu dalších lidí, kteří jsou na tom podobně) nepovažuju za náhodu.
Naznačuješ mi tu, že jsem pěkný vůl? Fajn, posluž si.
Zatímco u jiných čipsetů na to stačí malý čtvereček žebra.chipset mi chladí pasiv (heatpipe)
A kolik z nich bylo SATA 300 s podporou NCQ? Dej si schválně do google něco jako "nforce SATA incompatibility".měl jsem už spoustu disků a bez problémů
Tak to máš kliku, ale já bohužel řeším raklamace blbě fungujících nforce (mizící data z disků, lupající zvuk, nefunkční síť) celkem běžně a když na to někdo chce nainstalovat linux, tak to většinou znamená laborování s poslendními jádry, nejlépe ještě ani nevydanými RC, aby vůbec něco fungovalo. Díky, ale nechci. Navíc někteří lidi jsou úplně nesoudní a přes včechna varování a vysvětlování si naporoučí neuvěřitelný kombinace typu procesor za 5 tisíc, nadupané RAMky 800, k tomu deska za s nforce 1700,- a skříň za 900,- a když si to jdou převzít, tak z nich ještě vypadne, že to bude server s několika diskama a chtějí na tom debian. Takový máme rádi.To, že 5,5 roku válím nForce a z toho téměř 2 roky na Linuxu a nikdy jsem neměl problém (a znám spoustu dalších lidí, kteří jsou na tom podobně) nepovažuju za náhodu.
Zatímco u jiných čipsetů na to stačí malý čtvereček žebra.Ještě nedávno mi stačil taky... než deska odešla, kvůli mému zásahu
A kolik z nich bylo SATA 300 s podporou NCQ? Dej si schválně do google něco jako "nforce SATA incompatibility".Žádnej... P.S.: že bych byl klikař, to si ani nemyslím
To ti řekla sousedka, co?Kupodivu to říkají i mnozí kerneloví hackeři na LKML. Obzvláště ti, kteří měli s těmito chipsety něco bližšího do činění
DDR jsou stejne drahe nebo levnejsi nez DDR2. Navic maji nizsi latenceLatence se udávají v hodinových cyklech a typická hodnota pro 400MHz DDR (tedy 200MHz skutečných, aby pan Feřtř okamžitě nenadával) je CL3. Typická hodnota pro 800MHz DDR2 je CL5. Když si to spočítáš, má tato DDR2 paměť menší latenci než DDR.
Navic AM2 bude taky nahrazena jinym chipsetem. Tusim AM3.AFAIK mají být kompatibilní.
pci=nomsi
(ale kajícně přiznávám, že jsem se ještě nedostal k tomu, abych zjistil, co přesně znamená).
pci=nomsi
jsem zatím nenarazil na nic, co by nefungovalo. Určitě funguje SATA, Radeon X300 v PCI-E slotu, oba integrované síťové adaptéry, USB, DVD-ROM i CD-RW mechanika na IDE a zvuk. Měl jsem problémy s disketovou jednotkou, ale zjistil jsem, že jsem špatně nasadil konektor a zničil ten na mechanice, a zatím jsem se nedostal k tomu, abych tam dal novou. Nezkoušel jsem IDE disk (nechtělo se mi), sériový a paralelní port (zatím jsem je nepotřeboval) a také firewire (nemám čím). Snad jsem na nic nezapomněl.
Tiskni
Sdílej: