Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Svet nevidim cernobile. Ale nakupuji u vyrobce, ktery me, jako uzivatele a zakaznika neignoruje!Jak nVidii záleží na zákaznících, je velice dobře vidět na tom, jak jsou ochotni k čemukoliv vydat dokumentaci
... odpadky nForce (Podpora zabugovaných nForce je ještě ke všemu strašná)To ti řekla sousedka, co? Ááááchjo. Zív
-teplota
-kompatibilita s pevnymi disky
-zmršená podpora ACPI, IO-Apic....atd
-ovladače vznikají VÝHRADNĚ reverzním inženýrstvím, skoro by se chtělo říct "proti vůli nVidie" forcedeath a sata-nv jsou kapitola sama pro sebe
vám tohleto nestačí.....??? Já teda nevím, ale abych považoval za výborný chipset ten, který se mi "snad" povede rozchodit... to bych musel být pěkný vůl. Kompatibilita by měla být naprotou samozřejmostí!!!!
To, že 5,5 roku válím nForce a z toho téměř 2 roky na Linuxu a nikdy jsem neměl problém (a znám spoustu dalších lidí, kteří jsou na tom podobně) nepovažuju za náhodu.
Naznačuješ mi tu, že jsem pěkný vůl? Fajn, posluž si.
Zatímco u jiných čipsetů na to stačí malý čtvereček žebra.chipset mi chladí pasiv (heatpipe)
A kolik z nich bylo SATA 300 s podporou NCQ? Dej si schválně do google něco jako "nforce SATA incompatibility".měl jsem už spoustu disků a bez problémů
Tak to máš kliku, ale já bohužel řeším raklamace blbě fungujících nforce (mizící data z disků, lupající zvuk, nefunkční síť) celkem běžně a když na to někdo chce nainstalovat linux, tak to většinou znamená laborování s poslendními jádry, nejlépe ještě ani nevydanými RC, aby vůbec něco fungovalo. Díky, ale nechci. Navíc někteří lidi jsou úplně nesoudní a přes včechna varování a vysvětlování si naporoučí neuvěřitelný kombinace typu procesor za 5 tisíc, nadupané RAMky 800, k tomu deska za s nforce 1700,- a skříň za 900,- a když si to jdou převzít, tak z nich ještě vypadne, že to bude server s několika diskama a chtějí na tom debian. Takový máme rádi.To, že 5,5 roku válím nForce a z toho téměř 2 roky na Linuxu a nikdy jsem neměl problém (a znám spoustu dalších lidí, kteří jsou na tom podobně) nepovažuju za náhodu.
Zatímco u jiných čipsetů na to stačí malý čtvereček žebra.Ještě nedávno mi stačil taky... než deska odešla, kvůli mému zásahu
A kolik z nich bylo SATA 300 s podporou NCQ? Dej si schválně do google něco jako "nforce SATA incompatibility".Žádnej... P.S.: že bych byl klikař, to si ani nemyslím
To ti řekla sousedka, co?Kupodivu to říkají i mnozí kerneloví hackeři na LKML. Obzvláště ti, kteří měli s těmito chipsety něco bližšího do činění
DDR jsou stejne drahe nebo levnejsi nez DDR2. Navic maji nizsi latenceLatence se udávají v hodinových cyklech a typická hodnota pro 400MHz DDR (tedy 200MHz skutečných, aby pan Feřtř okamžitě nenadával) je CL3. Typická hodnota pro 800MHz DDR2 je CL5. Když si to spočítáš, má tato DDR2 paměť menší latenci než DDR.
Navic AM2 bude taky nahrazena jinym chipsetem. Tusim AM3.AFAIK mají být kompatibilní.
pci=nomsi
(ale kajícně přiznávám, že jsem se ještě nedostal k tomu, abych zjistil, co přesně znamená).
pci=nomsi
jsem zatím nenarazil na nic, co by nefungovalo. Určitě funguje SATA, Radeon X300 v PCI-E slotu, oba integrované síťové adaptéry, USB, DVD-ROM i CD-RW mechanika na IDE a zvuk. Měl jsem problémy s disketovou jednotkou, ale zjistil jsem, že jsem špatně nasadil konektor a zničil ten na mechanice, a zatím jsem se nedostal k tomu, abych tam dal novou. Nezkoušel jsem IDE disk (nechtělo se mi), sériový a paralelní port (zatím jsem je nepotřeboval) a také firewire (nemám čím). Snad jsem na nic nezapomněl.
Tiskni
Sdílej: