Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Dokázala jsem to! A napoprvé ... řekla víla Mavis ... To bych nebyl já, abych si ze všeho nedělal srandu, či aspoň neviděl ve všem to veselejší ... zase jsem se něco naučil a je mi fajn , twiki mi konečně maká ... a na poprvé to nebylo.
Používáme na jednom místě docela aktivně twiki, jsem s ní spokojenej na tolik, že jsem si s ní chtěl hrát a zkoušet, co z ní vymáčknu. Vytuh jsem dřív u nefunkčního php či perlu, že se mi v apachi nezobrazoval, jen stahoval. Zkoušim to na gentoo, objevil jsem zatím kouzelnou kombinaci "-D perl", USE="apache2" emerge php mod_perl a už je to o dost lepší. Navíc na Twiki.org je návod, stačí jen číst. Ještě jsem zkoušel mediawiki a dokuwiki, zřejmě zůstanu u twiki.
Obnáší to i další věci, rozchození pošty apod., práci s mysql u mediawiki. A samozřejmě nějaký důkladnější zálohování. Co já se ještě nenaučim
Pointou je to, jak moc je nutné se naučit dobře číst.
P.S. ta hláška je z Bludičky.
EDIT: instalace na dalším stroji: twiki_httpd.conf v conf.d/twiki_httpd.conf nee, soubor /var/www/.../twiki_httpd.conf funguje (přesné rozdíly jsem zatim nezkoumal); http access, přihlášení maká bez nějakého doinstalování modulů v twiki preferences ...
EDIT 2: základní chybou bylo instalování pluginů hned při instalaci. Pak jsem se z toho hned tak nevymotal.
EDIT 3 2/10/2009: v ubuntu je jiná adresářová struktura atd.
Tiskni
Sdílej:
Koukám, že by Ábíčko mělo zavést i mikroblogy...
Kdy byla (je?) Bludička v televizi ? Vůbec si na tohle nevzpomínám.
Proto je tam odkaz na youtube Mj. vyšla Bludička v časopisu DiViDi začátkem prosince, ALE nemluví ji Kaiser ...
Aničko, můžu půjčit na týden a zbytek je Tvoje věc. A ten Juřičkovo dabing je fakt jinej, než Kaiserovo.
Pokud vím, tak to dávali v Magionu.
Agnes, Etna, hezky jsem si u toho nalinkovaného videjka zavzpomínal
To je možný, už je to dávno
Jj, bedna Edna byla super
TWiki je fajn. Interne ji mame nasazenou sedmym rokem. Ted ji pouzivam i na jeden velky mezinarodni projekt jako komunikacni platformu. Velka spokojenost. Za tech 7 let, co ji pouzivam to umi uz opravdu hodne veci, doporucuju si prolezt pluginy
Hlavne sa nehra na velku wiki, vsetko je pekne v plaintexte, takze ked je treba "zaspinit si ruky" tak sa da vselico robit aj rucne priamo nad datami :) Nehovoriac o jednoduchom zalohovani :)
Jo jo, presne. Diky tomu, ze je to na FS, tak i pres rsync vyrabime readonly kopie do jistych lokalit, kde mohou byt potize s pripojenim. No a zapomnel jsem vyzdvihnout konfigurovatelnost, je uzasne, jak se da naohybat.
By mě zajímalo, v čem je lepší FS, než databáze?
Napriklad v tom, ze staci FS, netreba mat beziacu databazu. Alebo ze sa daju data priamo na FS grepovat resp. upravovat inymi standardnymi unixovymi prikazmi. A v pripade Twiki sa to da naozaj pouzit aj ako wiki nasadene normalne niekde v praxi..
Samozrejme netvrdim ze je to univerzalne pre kazde nasadenie lepsie, len tvrdim, ze v konkretnych pripadoch je DB zbytocna, alebo nie je nevyhnutna.
1. vydumpovat 2. sbalit 3. prenest 4. rozbalit 5. smazat (!) aktualni kopii DB 6. nadumpovatNetreba pripominat, z behem mazani a dumpovani DB mame kopii nedostupnou. Verze s FS:
1. rsyncPo dobu synchronizace je kopie k dispozici. Je zapotrebi jeste neco dodavat? Mozna jen dotaz ... uz MediaWiki podporuje jinou DB nez MySQL? Dalsi MySQL bych opravdu opecovavat nechtel ...