Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Hi all ;)
To je myslím fajn pozdrav na úvod. A väčšinou tak zdravím aj na IRC. K písaniu si blogu na ABC ma v podstate "vyprovokoval" jeden pán/chalanisko, ktorý tu opisoval svoje začiatky s Linuxom.
Tomuto neznámemu dobrovoľnému donorovi myšlienok týmto ďakujem ;), pretože mi vnukol geniálnu ideu písať si tiež blog o tom, ako som začínal, ako v podstate stále začínam a kam to možno dopracujem a hlavne ako.
Výdávam sa teda na cestu zmeny z relatívneho NOOBa na relatívne skúseného a dobrého užívateľa a možno, ak sv. Linus dá, tak aj admina. Pri tejto ceste sa budem snažiť písať čo možno najviac, a to hlavne preto, aby som svetu (linuxu) - komunite pripomenul, že nikto sa ako GURU nenarodil, a každý bol raz NOOB ;)
Dík za prečítanie, viac nestíham kvôli odstávke ABC ;)
Kaio
Tiskni
Sdílej:
<break>
.
Ja by som navrhoval dať ten break už za: "Hi all"
Takto si tomu vôbec nepomohol - išlo o to, aby to nezaberalo veľa miesta.
Tak to je moc aj na mňa a to som si myslel, že som najsamväčší Anglovouchyl :)
Ale tiež si neviem živo predstaviť, že by niekto v normálnej, živej konverzácii povedal "It is I." :)