Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
Na Wikipedii to podávají trochu jinak. Možná je Wikipedie zaujatá,ano, článek na Wikipedii se mi jeví zaujatý, nicméně nějak nevidím, že by byl v rozporu s tím, co říká Pichi ... bylo by možno tedy být konkrétnější, co je jinak?
US vojáci tam nebyli, ale kdyby se schválila intervence, kdo by ji asi provedl, když ne USA?jako kolovrátek ... za prvé, nevím proč by se měla schvalovat intervence ve smyslu vyslání vojáků, když se jednalo především o povolení akce těm, co tam již byli za druhé, nevím, proč je pro někoho tak těžké přijmout myšlenku, že by si taky jednou stateční američtí hoši nemuseli hrát na kovboje a mohli to nechat na někom jiném ...???
A bylo by zaděláno na další "Black Hawk Down".hm ... ten film jsem neviděl, nicméně názor, co jsem slyšel od povolanějších, kterým bych byl ochoten věřit, je zhruba "celkem pěkná pohádka" :-/
Pichi tvrdí, že Clinton neměl důvod mít z něčeho z strach. Ve Wiki jasně uvádějí, že Clinton se nechtěl do ničeho míchat po fiasku v Mogadišu.to není rozpor - i kdyby USA nepraktikovaly skryté veto, nemusel se do toho míchat, a tudíž nemusel mít strach ... chápeš rozdíl mezi tím aktivně něčemu bránit, být neutrální a aktivně se něčeho účastnit?
Dále se Wiki tvrdí, že nejen USA, ale také Francie, Čína a Rusko se odmítly ve Rwandě angažovat s tím, že jde o vnitřní záležitost.a kde Pichi tvrdí něco o Francii, Číně a Rusku? případně o tom, že to byla otázka jenom USA? - kde je ten spor?
Pochybuji, že by stačilo dát mandát jednotkám, které ve Rwandě již byly. Generál Dallaire opakovaně žádal RB OSN o posily, které nedostal. K čemu chtěl posily, když by mu údajně stačilo to, co měl?jestli by to stačilo (a k čemu?) je zcela jiná otázka a zdůvodnění žádání posil jí vůbec není podmíněno - je to asi jako kdybych se ptal, proč čerpat do auta plnou nádrž, když na dojetí k nejbližší benzínce stačí 2,13 l ... Dallaire žádal též o povolení k akci s jednotkami, které tam měl - proč jej nedostal?
Kdo by to udělal místo Američanů? Již několikrát jsem tuto otázku položil, ale odpověď kupodivu žádnánelži - již zde padlo, že kontingent UNAMIR tvořili Belgičané(*), Francouzi, Ghaňané a já ještě doplním Holanďany (*) ti chtěli jednotky posílit, argumentovat tím, že se stáhli, je zcestné - to bylo až po zamítnutí akce ... proč by měli jít do prohrané bitvy?
Neviem,ci v tom dokumente bolo uvedene,ze tato genocida zo strany Hutuov sa pripravovala niekolko rokov. Ze zbrane tam dodavali predovsetkym Francuzi,ktorym taktiez nevadilo,ze sa v OSN nieco take zablokovalo,pretoze z toho mali velky biznis
Bolo v tom dokumente uvedene aj to,ze za tu zlozitu situaciu vo Rwande boli zodpovedny predovsetkym Belgicania,ktory tuto krajinu ovladali desiatky rokov? Po tom,co tam vypukli tieto masakre sa so svojimi jednotakmi okamzite stiahli,aj ked mohli-a dokonca aj mali pravo zasiahnut. To,ako dokazu ucinne zasahovat europske jednodtky sme mohli vidiet aj v Srebrenici,kde boli Holandania a tym pred ocami zmasakrovali 6000 civilistov
Ok,kritiku USA beriem. Ale su jediny co maju maslo na hlave? Europa sa vzdy v takychto konfliktoch tvari,ze za nic nemoze. Ta je schopna maximalne poslat par milionov eur a mysli si,ze je to vsetko v poriadku. Za situaciu v Afrike moze prave europa,riesit alebo posielat tam svoje jednotky uz nechce. Ukazujeme prstom,za co vsetko mozu Amici(v com mame niekedy aj pravdu),ale vlastne chyby vidiet nechceme
Okrem toho,s tym,co vtedy urobili amici v OSN hlboko nesuhlasim. Ale ti vedeli co robia. Ak by to totiz preslo,kto by tam musel naklusat? Hadam by tam poslali jendotky Francuzi,alebo Belgicania? Nie,zase by to boli iba americke sili. Zase by riesili nieco,co sposobila sama europa,zase by za europanov riesili ich problemy,nic viac
Co urobili Amici v OSN na vyriesenie toho konfliktu sme videli. Ale co na vyriesenie toho konfliktu urobili Francuzi? Ako pomohli Belgicania? Aky mali postoj k tomu Nemci? Taketo otazky si nekladiete,ze?
Velice děkuju za zhodnocení. Souhlasím, že je těžké říct ano i ne, obojí může přinést odsouzení. Dokument jsem neviděl, bohužel. Přesto (nebo i proto?) mám pocit, že jsme si toho jako civilizace nadrobili dost, co máme napravovat (třeba koloniální politiku).
Jj, tohle m,am Frantíkům za zlé, že jsou takoví kecálkové a srabíci, uražená a ješitná "kdysi velmoc".
I "nedělání politiky" je politika.
Takhle jednostranně jsi to napsal úmyslně, nebo fakt toho víš tak málo?
P.S. když oni, tak neomluvili.
1:40 Dokumentární klub: Poslední spravedlivý Ani brigádní generál Romeo Dellaire, který v roce 1994 velel mírové misi OSN ve Rwandě, nemohl zabránit hrůzostrašné genocidě, při níž zahynulo 800 000 Afričanů. Kanadský dokument (V anglickém znění s titulky)Tak už jsem to taky viděl, asi ne od začátku, ale viděl jsem dost. Pbjevení skladišť se zbraněmi, zákaz zasáhnout od OSN, snad chybné naplánování akce oněch "mírových" vojáků - nedocenění situace, odmítnutí podpory ze strany USA i GB, masakry a tak.
Viděl jsem Slzy Slunce a už se nedivim, kde se to v lidech bere, krutost a nenávist.
Tak trochu mi to připomíná nečinnost Společnosti národů v době před 2. světovou válkou, taky se OSN jen holedbá, že vše vyřeší.
Dellaire možná je pro vytvoření jednotek OSN "rychlého nasazení", to by se ještě svět musel změnit, aby se tahle myšlenka dala realizovat. USA si fanděj a i proto se do nich nehrnou a možná i proto nehlasujou pro nějaké aktivní akce.