Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Na webu České spřitelny jsem narazil na anketu:
Přejete si v komunikaci s bankou využívat některý z následujících programů?
ICQ
Skype
GoogleTalk
web chat
žádný
Zatím hlasovalo nejvíc lidí (1 200) pro ICQ v těsném závěsu se Skypem. GTalk je na tom zatím ze všech možností nejhůř. Pokud chcete s ČS komunikovat přes vašeho Jabber klienta, tak hlasujte.
Hlubší znalosti Linuxu nemám a anglickou dokumentaci louskám s velkými obtížemi. Freerunner v základu skoro nic neumí a většina věcí se musí nastavit v příkazové řádce nebo doinstalovat. Můj kousek je zatím prakticky v defaultním nastavení. Pište sem kdyžtak, co (a jak) mám vyzkoušet. Aspoň se něco nového naučím a z mojí nové hračky udělám použitelný přístroj.
V 18:29 mi přišel tento e-mail:
Dobrý den, mám takový malý problém, dnes jsem přišel na svoje ICQ ale vůbec mě to nepustilo, vyskočilo mě okno ve kterém stálo o nové verzi a jestli ji chci, tak jsem dal zavřít ale vyplo se mi to, tak jsem odinstaloval ICQ a dal jsem QIP ale při přihlášení mi vyskočí: Nemate aktulani verzi programu, doporucujeme upgrade. Přitom jsem instaloval QIp 8060 i s českým jazykem, nevím co dělat, prosím poraďte. Děkuji.
Přibližně o minutu později podlehlo náporu uživatelů fórum qipim.cz a stejný osud postihl i oficiální web qipim.com. Kolem osmé hodiny se mi párkrát nenačetla ani stránky miranda.cz. Zatím se ale drží. Nápor uživatelů Mirandy zřejmě není tak vysoký.
Kamarád nedávno koupil stránku czicq.cz, věnující se oficiálním ICQ klientům, s denní návštěvností 1500 až 2000 lidí. Sekce Alternativní klienti by potřebovala kompletně předělat a rozšířit. Uvažoval jsem také o sekci Alternativní protokoly a o propojení s fórem na eicq.cz. Přivítal bych jakékoliv připomínky k těmto stránkám. Osvěta běžných uživatelů se hodí vždy a v jakémkoliv množství.