Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.
Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.
Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
V 18:29 mi přišel tento e-mail:
Dobrý den, mám takový malý problém, dnes jsem přišel na svoje ICQ ale vůbec mě to nepustilo, vyskočilo mě okno ve kterém stálo o nové verzi a jestli ji chci, tak jsem dal zavřít ale vyplo se mi to, tak jsem odinstaloval ICQ a dal jsem QIP ale při přihlášení mi vyskočí: Nemate aktulani verzi programu, doporucujeme upgrade. Přitom jsem instaloval QIp 8060 i s českým jazykem, nevím co dělat, prosím poraďte. Děkuji.
Přibližně o minutu později podlehlo náporu uživatelů fórum qipim.cz a stejný osud postihl i oficiální web qipim.com. Kolem osmé hodiny se mi párkrát nenačetla ani stránky miranda.cz. Zatím se ale drží. Nápor uživatelů Mirandy zřejmě není tak vysoký.
Dostávám zprávu, že:
Přestaly fungovat všechny staré verze ICQ, funguje jen nejnovější ICQ6. Tisíce lidí hledalo náhradu za ICQ5 => vzrůst návštěvnosti na qipim.cz o 2000% => KO.
AOL po aférce s automaticky přidávaným kontaktem 12-111 (ICQ System) odstavila starší verze ICQ. Jestli to postihlo i některé alternativní klienty nevím. Zmíněný kontakt se přidával vesele znovu i po smazání nebo přidání do IL a posílal uživatelům zprávy s odkazem ke stažení ICQ6. ICQ protokol očividně obsahuje i poměrně propracovanou funkci spambot 
Násilné odstavení starších verzí ICQ klientů bude mít pravděpodobně za následek snížení počtu uživatelů oficiálních klientů a možná i uživatelů ICQ sítě vůbec. Nebo to byl jen žert a pokus o odstavení webů alternativních klientů? Pokud ano, tak jim plácám. Tohle se jim opravdu povedlo.
Xeelee, televize IM. O dalším dění vás budeme průběžně informovat na portálu **.cz.
Nefunkční: ICQ 5.1 a starší, Pidgin
Funkční: Miranda, QIP Infium, iChat, ICQ pro Mac
Adium je funkční po downgradu a pro licq je dostupná oprava v svn viz lynn.cz.
ICQ Pro 2003b sice funguje, ale není bezpečné.
Vydán QIP 2005 Build 8070.
Zprovoznění Kopete.
Adium 1.2.6, Pidgin 2.4.3.
Tiskni
Sdílej:
Dík za info, že chyba neni v licq 
. V souboru icqpacket.cpp se zhruba okolo 700-800ste radky (dle verze) z
// Static versioning buffer->PackUnsignedLongBE(0x00160002); buffer->PackUnsignedShortBE(0x010A);udela
// Static versioning buffer->PackUnsignedLongBE(0x00160002); buffer->PackUnsignedShortBE(0x010B);Ti opravdu odvazni mohou zkusit patchnou binarku
Jojo, už fičim, dík 
... no co, jednou jsem se rozjel, tak vydrzim. Bud maily a nebo si kolegove zaridi Jabber. Debila ze me nikdo delat nebude.
Az ted mi doslo, ze ho vlastne pouzivame bezne v praci jako vnitrofiremni komunikacni kanalEh, na tu jejich licenci koukám všichni házej bobek...
IMHO je to v ceskych firmach naprosto bezna vec.A je to špatně. Když se pak představitelé téže firmy rozčilují, že někdo porušuje licenční podmínky k jejich softwaru (byť by to byl SW pod GPL), tak je to typický případ "zloděj křičí: chyťte zloděje".
IMHO je to v ceskych firmach naprosto bezna vec.U nás třeba máme zřízený vlastní Jabber server. I tak ale někteří kolegové (a je jich celkem dost) používají (i) ICQ. I když pochybuji, že kvůli práci.
IM (tzn. Jabber) je mi v práci dobré jen na zprávy, které není třeba archivovat, a takové ty štěky. Např.: "Koukni na novou verzi.", "Máme začít dělat na tom stránkování?" (očekává se odpověď "Ano." nebo "Ne."), "Oběd?", "Můžeme to dát na server?" atp.
U nás třeba máme zřízený vlastní Jabber server.Presne to -- s popsanim vsech vyhod -- jsme s kamosem navrhovali v minianalyze firmy, kterou jsme psali v ramci predmetu Vyvojove trendy v informatice
Tu ale muj sef necetl
.
you must be an AOL registered user with an AOL-issued or AOL-authorized (e.g. – AIM, mac.com) screen name and comply with all terms of service...
I can connect again with 0.12.7 after simply adding the default ICQ version from trunk to ~/.kde/share/config/kopeterc: [ICQVersion] Build=0x17AB ClientId=0x010A ClientString=ICQ Client Country=us Lang=en Major=0x0006 Minor=0x0000 Other=0x00007535 Point=0x0000
Tak co s tím teďka - pohrát si s binárními soubory?
Ale kdyžtak si stáhni alespoň poslední verzi QIPu, i když zde v diskuzi padlo, že ani ta nefunguje.