Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Docela sleduji show Big Brother. Je to přece jenom zajímavý sociální experiment, u VyVolených jsem nestihl úvod a na BB se mi líbí jaký je Generál Velký Bratr drsňák - je puntičkářský při plnění úkolů, vyhlašuje soutěžícím vojenský poplach uprostřed noci a je shopen je i trochu potýrat hlady.
Jsem si vědom, že mě to nijak drasticky neobohatí, je to komerční flákota, jako každá jiná -
jediný cíl je přimět co nejvíc lidí ke sledování reklam. Ale například od toho nejhoršího, co
z televize znám - telenovel - se na to může dívat i inteligentní člověk, protože může
sledovat vývoj reálných postav (v umělém prostředí). Jako amatérský morfopsycholog
jsem celkem spokojen . Taky mě zajímá jak moc tento fenomén získá pozornost, která z
konkurenčních show vyhraje, proto chci být v obraze.
Proto jsem byl celkem překvapen proč z trojice nominovaných - Šárka, Markéta, Filip - vypadl právě Filip. Nebudu tu hodnotit ty dvě ženy (nebo jo: Markéta je blbá!-)), soustředím se na Filipa: přišel mi (v poměru k ostatnímu osazenstvu) celkem vtipný, celkem chytrý, fyzicky dost atraktivní, s velmi příjemným (ne příliš extrovertním) vystupováním. Zkrátka byl to miláček žen v domě, a podle mě i publika.
Přesto dostal osmdesát procent negativních hlasů. Jak už jsem řekl, překvapilo mě to. Že by ho tolik lidí nenávidělo za natočení nějakých pornokazet pro homosexuály?-) U Radka Hulána jsem se dočelt zajímavou spekulaci (teorie spiknutí!) o tom, že v neprospěch Filipa mohla lobovat nějaká agentura v souvislosti s žalobami v Německu.
Mezi komentáři ke zmiňovanému článku byl i zajímavý názor, že lidi si to prostě spletli (autor psal, že zná několik lidí, co hlasovali - a všichni blbě). Ve všech reality show (Superstar, VyVolení) se posílají pozitivní hlasy, jedině u BB negativní. Takže spousta lidí (podle této doměnky dokonce většina!) poslala hlas (polibek smrti) svému miláčkovi. Tuto doměnku jsem považoval za příliš urážlivou pro televizní diváky, ale dnes Leoš Mareš řekl, že BB na "četné žádosti diváků" mění systém hlasování z negativního na pozitivní.
To ale znamená, že většina lidí jsou tupé ovce, kteří se na BB nedívají, protože je to v něčem zajímavější, dívají se na to se stejným zájmem jako na tu telenovelu. A když posílají hlas, tak se nedokážou vyrovnat s tím, že systém hlasování není přesně takový, jaký očekávají.
Tiskni
Sdílej: