Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Tak jsem vyzkoušel Firefox 2 a jsem celkem rozladěn.
Na druhou stranu oceňuji, že autoři zapracovali na rychlosti a paměťovém obžerství. To bylo potřeba (a vlastně si myslím, že pořádné optimalizace měly přijít už s verzí 1.5). Ale mám teď tak výkonný počítač, že mě osobně tohle moc netrápilo.
A teď začnu láteřit. Měl jsem FF vždy velice rád kvůli uživatelskému rozhraní. Bylo velice hezké a přitom nenápadné. Vypadalo dobře ve Woknech, KDE i GNOME. Navíc rozhraní dokonale funkční, žádné zbytečné ikonky. (Srovnávám s operou, jejíž výchozí ikonky dle mě moc vkusné nejsou a výchozí rozhraní bylo svého času přeplácané.)
No a o tyhle mnou oblíbené vlastnosti verzí 2 přišel. Ikonky jsou zbytečně naleštěné, nemyslím si, že jsou hezčí ani víc funkční. Ale rozumím tomu, že z marketingových důvodů musely být změněny. Nu dobrá. Naprosto mě ale vytáčí nový vzhled tabů. To je prostě hnus, naprosto zbytečné gradienty, které mají za následek nižší přehlednost a taky to, že FF teď nezapadne mezi jiné programy.
FF 2 asi časem používat budu (minimálně s upgrade svéhu Ubuntu), ale skutečně si myslím, že to není tak úplně krod kupředu.
Tiskni
Sdílej:
a gnomisti asi Epiphany.Ne vsichni
No zrovna tohle je, pokud vím, záležitost gtk. A není potřeba přepisovat systémové soubory, stačí ~/.gtkrc-2.0 a v něm:
include "/usr/share/themes/Emacs/gtk-2.0-key/gtkrc"
gtk-key-theme-name = "Emacs"