Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Tiskni
Sdílej:
vysavače sou zakázaný evropskou unií :O :/ nóóó takže jako jedidě rozmontovat pověsit venku na šňůru na prádlo a nechat vofoukat biovětrama :D :D ;D ;D
To jsem vůbec nevěděl, že NVMe se musí chladit. Díval jsem se teď a našel jsem třeba tohle, ale to je právě to přídavné chlazení. Mohl by ses prosím o tom chlazení, které "dosáhne" trochu rozepsat? Čím, jak, na co bacha atd?
Díky za vysvětlení, Maxi.
Až ti přijde CPU, tak dej pak prosím vědět, jak ten kus plechu chladí.
Moc díky! Zaměřím se na to.
Příjemně podivný zápisek :-) díky.
Mně zase v jednom notebooku odešel ventilátor, což se projevilo poklesem hluku a bohužel i výkonu. Objednal jsem nový (už dorazil – teď ho jen nainstalovat, což bohužel obnáší rozebrání úplně všeho). Provizorně jsem tam nastříkal WD-40 a starý ventilátor se rozhýbal. Zatím funguje.
Počítač vysávám tak 1 x za půl roku a pastu měním tak 1 x za 1 - 2 roky. Doporučuji ti s tím taky začít. Jo a pod pc jsem si nechal udělat desku s kolečky. PC se lépe vytahuje a zespodu do sebe tolik netahá prach.
Jsme si tak nějak myslel, že když je pasta ztvrdlá (stará), tak že tak dobře neodvádí teplo.
Jinak já mám case jak řešeto. Vrchní strana připomíná cedník, takže vysávám i vevnitř.
Cooler Master Silencio 352 Matte
Už jsem se na ní díval, když jsi jí zmínil v té budoucí sestavě a moc se mi líbí. Možná si jí taky koupím. Budu si ještě muset zvážit, jestli se spokojím jen s 1 pozicí 5,25" pro SATA switch, nebo jestli si do pc ještě pořídím i Blue-ray mechaniku a v tom případě se budu muset poohlédnout po něčem jiném.
Tak tahle vypadá dobře.
Toho jsem si nevšiml.
Používám od Noctua prémiovou pastu NT-H1. Nevím, jak dlouho vydrží, než ztvrdne, ale měním jí raději častěji, aby k úplnému zatvrdnutí nedošlo. Možná by ale i těch 8 let vydržela. Nevím... Co používáš ty?
I když jak vidím, už mají i NT-H2.
To už je čtyřka? Já si pamatuji dvojku.
Tak ona ta moje pasta byla u chlazení a nechce se mi věřit, že by Noctua, kterou považuji za velmi kvalitního výrobce chlazení vyráběla/přibalila šmejd pastu.
V GM, až tam půjdu, tak se poptám. Díky za tip.