Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Tiskni
Sdílej:
Ideálne by bolo ak by to vydržalo do 2023-2024.
Za mne by ideální bylo, aby to nebylo rentabilní nikdy.
Jakou to má teď výnosnost, když odečteš náklady na elektřinu?
Alternativa: Odložit stranou ty 2 až 3 eura denně, ETH přímo koupit. Buď to vyjde a strašlivě zbohatneš, nebo to nevyjde a proděláš pakatel. Můžeš to i diverzifikovat: část peněz dát do Etherea, další část do stíracích losů a dalších obvyklých forem gamblingu založených na vědomí, že šance na jackpot je sice malinká, ale vstupenka je tak levná a svědomí, kdyby sis ji zrovna nekoupil a přišel o ty jachty a luxusní bazény, by tě tížilo tak tuze nesmírně moc…Gambling je nechávať peniaze v bankách: poplatky, inflácia... Investovanie a diverzifikovanie je cesta... A mining ? Mining je zábava...
Ano, tohle chápu, taky jsem si zkoušel něco vytěžit, abych s tím měl osobní zkušenost. Ale pokud ti jde o efektivitu a spekulaci na budoucí růst, tak je opravdu výhodnější si ty mince koupit od někoho, kdo má lepší vybavení a levnější elektřinu (třeba pálí přebytky). Pokud vytěžíš cca 2 000 Kč měsíčně tzn. nějakých 24 000 ročně, tak to nemá moc šanci zlepšit tvůj život citelně k lepšímu, i kdyby nějaký velký růst přišel. To máš lepší občas za nějakých těch 10 či 20 tisíc Kč nakoupit. Pak je šance, že tě růst ceny nějak významněji potěší a něco z toho bude. Jinak je to takový desetníkový mariáš – můžeš mít radost z toho, že jsi vyhrál, ale to je tak všechno. Na druhou stranu bys do toho ale měl ulít jen tolik peněz, abys nešel skákat z mostu, kdybys o ně přišel.
A nevyrábí to už někdo – vodní chlazení, které by ohřívalo vodu do domácnosti?
Pak by odpadly kecy všech těch (pseudo)ekologů a anti-bitcoinovců, protože bojler má doma kde kdo a nebývá zvykem kvůli tomu lidi kamenovat (zatímco když těžíš, tak jsi podle některých něco jako Hitler).
Ono se to dá vlastně postavit i obráceně: vyrábět teplo pomocí elektřiny, aniž by se při tom něco počítalo, je plýtvání zdroji.
tttttttssssss uhlí spousta hele ;D do karlovejch varů stejně žádný turisti nelezou teďko tak by se to tam mohlo trošičku potěžit. a misto budějovic by taky byl hezkej povrchovej důl :D ;D
zachvilku stejně jakoby budem mit nějaký superekobio techs aco bysme pak ďáli s uhlím. rychle všecko vytěžit a spálit dokavaď to jako má eště smysl nějakej. nechávat ho podzemí je děsně neekologický pljetvání energijema :D :D ;D ;D
dokaď to jako pude :D ;D