Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »zda je moudré nahrazovat výkonnou a přizpůsobitelnou aplikaci horší.Tady hledeje odpověď. Konqueror toho umí hodně a nezbytně trochu nabobtnal. Mi to na mém desktopu s 2GB pamětí samozřejmě nevadí. Tobě také ne. Ale mnoha lidem asi ano (o embeded zařízeních nemluvě). A ta aplikace není horší. Jen toho méně umí (protože chce být méně náročná na pamět, CPU...). A přiznejte si to 90% lidí nebude potřebovat:
raději byste generátor galerií, správu VCS repozitáře nebo shellové okno, prostě bude chtít jenom projít adresář a spustit nějaký soubor a maximálně ho někam přesunout. A lidé to chtějí dělat v nějakém GUI a ne v příkazové řádce.
Gnome je náš vzor - máme svou úzkou cílovou skupinuGnome má právě za cílovou skupinu tu nejširší.
vim ~/.emacs
Termín "usability" vnímám jen jako newspeak pro "tak aby to lidi nutilo pracovat/přemýšlet tak jak autor ve své božské moudrosti rozhodl". Protože božsky moudrých programátorů je poněkud nedostatek, výsledkem je bastl který vyhovuje autorovi samému a podmnožině jedinců s podobným vkusem.Vida, ja vnimam termin "usability" presne naopak - jako newspeak pro UI bez jakekoliv vnitrni konzistence, navrhovany tak, aby vyhovoval ocekavani beznych luseru, kteri ani nejsou schopni si precist manual.
Tiskni
Sdílej: