Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Copak si to na nás zase kdo vymyslel? Zašifrované kontejnery obsahující pouze seznam URL? K čemu zašifrované?
Link-Containers are encrypted linklists. Using Containerfiles, it is very comfortable to provide many links at once. Moreover a encrypted container hides it's links from curious eyes. There are three different container formats: DLC, CCF and RSDF.
Na tyto druhy souborů jsem narazil teprve dnes, zřejmě už pěknou dobu existují, ale nějak mi uniká celý smysl. Pro dešifrování RSDF souborů jsem našel fungující skript v Pythonu, tady odkaz.
Tiskni
Sdílej:
Je to snaha o ztížení situace těm, kdo hlásí warez linky na Rapidshare a jeho varianty.To je asi taková ochrana jako RARování souborů, ať už s nebo bez hesla. Jen s tím otravují život.
Jestli myslíš např to, že se .avi, .iso apod rozdělí na x-krát 15/50/100 MB, tak bych neřekl, že máš pravdu.Tak rozdělování souborů RARem,to už je naprostá šílenost.
... (pred nim to byl jednu dobu ACE).A ještě před tím ARJ. I když je na platformě DOS/Windows stále nejpoužívanější ZIP, jeho nechopnost zpracovávat vícenásobné archivy zůstává stále jeho největší nevýhodou.
roboti
Tak to by byl jediny smysluplny duvod. Jenze se to cele tvari jako nejaka chranena vec a prolomeni toho sifrovaciho klice vypada jakoby trestne. Na wiki strankach jdownloaderu je napr. IMPORTANT: RSDF is broken, since it's algo and keys are public.
Kdyby melo jit pouze o zpusob, jak skryt seznam URL pred vyhledavacimi roboty, tak by stacil nejaky uplne primitivni algoritmus, ktery by nemusel byt utajovan pred verejnosti.