Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Copak si to na nás zase kdo vymyslel? Zašifrované kontejnery obsahující pouze seznam URL? K čemu zašifrované?
Link-Containers are encrypted linklists. Using Containerfiles, it is very comfortable to provide many links at once. Moreover a encrypted container hides it's links from curious eyes. There are three different container formats: DLC, CCF and RSDF.
Na tyto druhy souborů jsem narazil teprve dnes, zřejmě už pěknou dobu existují, ale nějak mi uniká celý smysl. Pro dešifrování RSDF souborů jsem našel fungující skript v Pythonu, tady odkaz.
Tiskni
Sdílej:
Je to snaha o ztížení situace těm, kdo hlásí warez linky na Rapidshare a jeho varianty.To je asi taková ochrana jako RARování souborů, ať už s nebo bez hesla. Jen s tím otravují život.
Jestli myslíš např to, že se .avi, .iso apod rozdělí na x-krát 15/50/100 MB, tak bych neřekl, že máš pravdu.Tak rozdělování souborů RARem,to už je naprostá šílenost.
... (pred nim to byl jednu dobu ACE).A ještě před tím ARJ. I když je na platformě DOS/Windows stále nejpoužívanější ZIP, jeho nechopnost zpracovávat vícenásobné archivy zůstává stále jeho největší nevýhodou.
roboti
Tak to by byl jediny smysluplny duvod. Jenze se to cele tvari jako nejaka chranena vec a prolomeni toho sifrovaciho klice vypada jakoby trestne. Na wiki strankach jdownloaderu je napr. IMPORTANT: RSDF is broken, since it's algo and keys are public.
Kdyby melo jit pouze o zpusob, jak skryt seznam URL pred vyhledavacimi roboty, tak by stacil nejaky uplne primitivni algoritmus, ktery by nemusel byt utajovan pred verejnosti.