Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Odtud začínáme, protože se chystáme povzbudit svět, aby se snažil být v souhlase se svým jménem a vykonávat vůli svého Stvořitele, a dále ukázat cesty, které zjevuje Bůh a které jasně vedou k oné věci.
Tiskni
Sdílej:
shutdown -h now
nepomáhá? !important
. Nebo je (prý) možné upravit userContent.css
v adresáři uživatelkého profilu Firefoxu. Takže pro FF je nakonec asi nejlepší skript pro Greasemonkey. Konqueror se mi nepodařilo přinutit použít uživatelský styl, ale asi by mohla pomoci obdoba Greasemonkey pro Konqueror.
Opera je bere pouze z disku, pokudí jí zadám adresut http://..., je stránka bez stylu.Stačí si na disku vytvořit styl, kde bude něco jako
@import url('http://...')
a může to tahat styly odkudkoliv.
Konqueror se mi nepodařilo přinutit použít uživatelský styl.Nastavit: Konqueror -> Soubory se styly nefunguje? Já to používám, jen je nutné restartovat prohlížeč, aby se změny projevily.
Volbu, která by umožnila přebít styl stránky vlastním stylem jsem nenašel (mám verzi 3.5.5).Přesně k tomu to ale používám (stejná verze prohlížeče). Je několik stránek, které často navštěvuji, ale jejich vzhled (většinou nevhodná kombinace barev písma a pozadí) mi nevyhovuje, takže to řeším načtením vlastního souboru se styly.
!important
, ne? Já jsem právě hledal nějakou volbu, která aplikuje uživatelský styl až po stylu uvedeném na stránce. Aspoň že to funguje takhle. Ale vždycky jsem si myslel, že použití vlastního stylu je jednodušší. Není nad to si to pěkně ve všech třech prohlížečích vyzkoušet.
na tu růžovou se dá zvyknoutNo jo, člověk se hned cítí jako princezna