V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Víte že můžete odebírat mé blogy pomocí RSS? (Co je to RSS?)
Od určité doby jsou všechny texty které zde publikuji verzované na Githubu.
Jestliže najdete chybu, nepište mi do diskuze a rovnou jí opravte. Github má online editor, není to skoro žádná práce a podstatně mi tím usnadníte život. Taky vás čeká věčná sláva v commit logu :)
Pokud jste updatovali na nejnovější verzi editoru Sublime text 2, tak jste si toho možná také všimli - chování grafického scrollovátka, kterým je možné rychle procházet text se změnilo.
V nynější verzi se po kliknutí do náhledu sice přenesete na očekávanou pozici, ale nemůžete se dál posouvat, dokud držíte stisknuté tlačítko myši. Musíte ho prvně pustit a až teprve poté můžete "chytit" indikátor obrazovky a pohybovat s ním. Rozdíl je tedy v tom, že předtím jste klikli kamsi do náhledu a posouvali se, dokud jste nenašli to pravé místo. Teď musíte najít indikátor obrazovky a posunout ho kam chcete, což vyžaduje zbytečnou pozornost.
(Kliknutím na obrázek přejdete na animaci, kde jsem se pokusil chování zachytit.)
I když se to zdá jako blbost, původní funkcionalitu používám pořád a ta nová mi přijde silně retardovaná a frustrující. Proto jsem hledal jak to vrátit zpět, což bylo díky neznalosti jména grafického scrollovátka v pravo poněkud delší než by mohlo. Nakonec jsem to našel v informacích k release.
Ve zkratce: do konfigurace (Default či User) byla přidána nová položka minimap_scroll_to_clicked_text
, kterou je v uživatelských preferencích nastavit nutné na false
:
"minimap_scroll_to_clicked_text": false,
Osobně tenhle krok autora moc nechápu, protože původní funkcionalita je podle mého názoru dokonalá a tím že z ní něco by default uberu se z minimapu stává jen krám na okrasu.
Tiskni
Sdílej: