Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Víte že můžete odebírat mé blogy pomocí RSS? (Co je to RSS?)
Od určité doby jsou všechny texty které zde publikuji verzované na Githubu.
Jestliže najdete chybu, nepište mi do diskuze a rovnou jí opravte. Github má online editor, není to skoro žádná práce a podstatně mi tím usnadníte život. Taky vás čeká věčná sláva v commit logu :)
Pokud jste updatovali na nejnovější verzi editoru Sublime text 2, tak jste si toho možná také všimli - chování grafického scrollovátka, kterým je možné rychle procházet text se změnilo.
V nynější verzi se po kliknutí do náhledu sice přenesete na očekávanou pozici, ale nemůžete se dál posouvat, dokud držíte stisknuté tlačítko myši. Musíte ho prvně pustit a až teprve poté můžete "chytit" indikátor obrazovky a pohybovat s ním. Rozdíl je tedy v tom, že předtím jste klikli kamsi do náhledu a posouvali se, dokud jste nenašli to pravé místo. Teď musíte najít indikátor obrazovky a posunout ho kam chcete, což vyžaduje zbytečnou pozornost.
(Kliknutím na obrázek přejdete na animaci, kde jsem se pokusil chování zachytit.)
I když se to zdá jako blbost, původní funkcionalitu používám pořád a ta nová mi přijde silně retardovaná a frustrující. Proto jsem hledal jak to vrátit zpět, což bylo díky neznalosti jména grafického scrollovátka v pravo poněkud delší než by mohlo. Nakonec jsem to našel v informacích k release.
Ve zkratce: do konfigurace (Default či User) byla přidána nová položka minimap_scroll_to_clicked_text
, kterou je v uživatelských preferencích nastavit nutné na false
:
"minimap_scroll_to_clicked_text": false,
Osobně tenhle krok autora moc nechápu, protože původní funkcionalita je podle mého názoru dokonalá a tím že z ní něco by default uberu se z minimapu stává jen krám na okrasu.
Tiskni
Sdílej: