Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
O výhodách/nevýhodách příkazové řádky víme všichni. Ale jsou mezi námi tací co je neznají a hodnotí příkazovou řádku podle předsudků. Resp podle "Tohle neznám, to je špatný."
Jsem si napsal malej scriptík v pythonu pro katalogizaci filmů. Nepotřeboval jsem nic než rychlé zadávání a možnost prohledávat DB odkudkoli. Předem jsem si řekl, že tam budu mít pouze název, médium a počet médií. V budoucnu se pokusím dořešit ještě seriály, chtěl bych je mít nějako oddělené. Dneska v noci(ráno) jsem si napsal engine pro zpracování dat a konsolovou verzi. Po škole dopíšu QT verzi.
Ráno jsem psal známému na ICQ, že jsem si napsal tuhle hračku. Hned se mě ptal jestli to je "jenom" konsolový nebo už něco "lepšího". Pak z něj vypadlo:
(08:30:20) [----] *SomeNickName: konsol se hodí na spoustu věcí ale na výpis z nějakýho uložiště apsolutně ne
Jedná se o člověka, který se snaží rozchodit svoji desátou (během týdne) instalaci Linuxu. Trochu mě to zarazilo. Tak jsem mu ukázal pár příkladů jako třeba moje oblíbené ps -aux | grep proces a on na to, že to jsou vlastnosti jádra a ne příkazové řádky. Po debatě o tom co dělá jádro v systému a co to je bash jsem mu předhodil další příklad ve formě vimu a man. O tom prohlásil, že to nejsou programy pro příkazovou řádku, ale že to je "to menu". Pak ještě, že si man neinstaloval, protože si myslel, že to je zbytečný. Nechápavě jsem debatu ukončil s tím, že nemám šanci mu vysvětlit jak to je. Musím se přiznat, že bavit se s někým kdo vás přesvědčuje o bludech a nedá si poradit je více než o nervy a měl jsem sto chutí něco rozbít.
* - Nick jsem změnil...
Tiskni
Sdílej:
Jedná se o člověka, který se snaží rozchodit svoji desátou (během týdne) instalaci Linuxu.Když mu přijde man zbytečný, tak to by tak odpovídalo