Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jak asi budou vypadat distribuce GNU/Linux v roce 2026?
Moje myšlenky,názory
Já si myslím, že bysme počítač s linuxem mohli mít do roku 2030 implementováný už v mozku na zakázku (problém by byl, kdyby tam byli napevno Win). Každá distribuce bude uložena na Blu-Ray disku, či na vysokokapacitní klíčence, nebo rovnou v čipu pod kůží. Linux bude už i v náramkových "hodinkách", v mikrovlnce, v domácím kině, bude nainstalovaný i na záchodech kde nám řekne, jak jsme na tom se zdravím. Jádro by mohlo být kompletně v jednom souboru, a samo by si před kompilací zjišťovalo potřeby uživatele. Umělá inteligence bude pomáhat začátečníkům ve shellu... Bude plno user-friendly distribucí, v jádře bude podpora hlasového ovládání/ověřování a nebo podpora ovládání myšlenkami (hacking by to byl příjemný)... Jen aby se nějak více neprojevily ty erekce na Slunci, jak se o tom dnešní dobou spekuluje. No nevím, doufám ale že nenastane úplná totalita a nezakážou open-source a freeware:-/
Můžete napsat svůj názor, co bude a nebude
Tiskni
Sdílej:
1) Linux bude vyvíjet třeba nějaká velká firma, jak po tom mnozí volají. Ta pochopitelně přijde na to, že jí nesmí konkurence koukat pod pokličku a také do toho nemají zákazníci tolik kecat a už vůbec měnit jejich výrobek a ...
2) Když byl rok 2000 ještě daleko, odhadovalo se, co bude. Pokrok vědy... no, skoro se trefili, alespoň někdy.
Také se tvrdilo, že budeme znát léky na všechny nemoci, po světě bude mír, nebudou sociální problémy, autonehody už dávno nebudou, protože je nové vynálezy odstraní...
...nebudou ... , protože je nové vynálezy odstraní.
Peníze se musí točit, vynálezy by toho zvládly, kdyby k tomu byla chuť.