abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Jak jsem koupil notebook

    8.9.2007 15:17 | Linux + network

    Ve čtvrtek jsem koupil na aukci ojetý notebook. Dlouhou dobu jsem nějaký notebook chtěl. Nechtěl jsem nevzhlednou, těžkou obludu. Vybíral jsem a nakonec jsem zvolil variantu staršího noťase. Náhodou na aukci borec nabízel IBM T23 1GHz, 256MB, 30GB HDD, obraz 14.1 palce, rozlišení 1024x728. Na správu sítě, snifing, hacking a jiné kousky akorát. Skočil jsem po něm. Trošku jsem měl obavu jestli nepříjde namazaný chleba a tento pátek přišel českou poštou. Večer prošel testem a dnes jsem ho dotestoval.Zatím funguje bezvadně. Jediná nevýhoda má německou klávesnici (asi proto ta cena 6500,-). Pro zkušeného, žádný problém. Vyřešily to české polepky pro klávesnici za 15 kaček. Nainstalnul jsem linux. Distrubuci z hackingu BackTrack2. Vše krásně běží. Všechny funkční tlačítka jsou podporována. Prostě starý dobrý IBM. Jsem naprosto spokojený. Zatím se zdá, že to byl dobrý kup, ale nechci předbíhat. Čas ukáže.

           

    Hodnocení: 50 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    8.9.2007 15:28 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Trošku jsem měl obavu jestli nepříjde namazaný chleba a tento pátek přišel českou poštou.

    Ovšem tahle věta se fakt povedla :-D
    8.9.2007 16:25 miho | skóre: 24 | blog: Mihovy_sochory | Orlová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    A byl balicek radne oznaceny? Zbozi podlehajici rychle zkaze totiz oznaceno byt musi.
    8.9.2007 16:44 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Já v tom našel: "Tento pátek vám doručila česká pošta." Pátek ne jako kdy, ale pátek jako co.
    Luk avatar 8.9.2007 16:53 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Vždycky si vzpomenu na toto (z vyjádření hasičů):

    "Požáry u nás zapříčiňují hlavně děti. Ty pak vznikají nedbalostí, neopatrností a hraním."

    Případně (ze zprávy MNV):

    "Lavičky v parku sloužily jenom k nemravnostem, protože v naší obci nejsou důchodci. Odstranili jsme je."

    :-D
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    Dalibor Smolík avatar 8.9.2007 17:40 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Jestli ta hromada hnoje z návsi nezmizí, tak se do toho vloží Národní výbor.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    8.9.2007 18:44 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Za ty vejce budete popotahovan az na MNV
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    8.9.2007 18:49 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Tieto su tak dobre, ze si to treba precitat vsetko
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    Luk avatar 8.9.2007 21:00 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    "Rodiče, kteří chtějí vidět idiota, nechť se dostaví do ředitelny." (Obecná škola)
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    8.9.2007 23:29 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    "Rodiče, kteří chtějí vidět idiota, nechť se dostaví do ředitelny." (Obecná škola)
    Tohle je nejmíň stoletý, tím se bavili už za první republiky. Když už, tak citovat by se měl pramen, pokud je u vtipu známý a skutečný, a ne poslední, kdo ho použil ...

    To mi připomnělo takový ty rádoby vědecký práce, kde stojí něco jako "Země obíhá kolem Slunce..." samozřejmě snaživě podloženo pramenem "poznatku": (Jandák-Kočvara, Sborník, 2004, str. 7, pozn. 13) :-D
    Luk avatar 9.9.2007 00:13 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Uvádím ten pramen, ze kterého jsem to převzal. Je to podobné jako s výroky některých významných Řeků a Římanů - tam také bohužel leckdy znám jen člověka, který to řekl v dnešní době, nikoli toho původního. Samozřejmě, že je dobré původní pramen znát, nicméně ne vždy se to poštěstí...
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    9.9.2007 11:00 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Uvádím ten pramen, ze kterého jsem to převzal. Je to podobné jako s výroky některých významných Řeků a Římanů - tam také bohužel leckdy znám jen člověka, který to řekl v dnešní době, nikoli toho původního. Samozřejmě, že je dobré původní pramen znát, nicméně ne vždy se to poštěstí...
    Není v takovém případě ale o hodně lepší ten "pramen" vynechat? Konkrétně u staletých vtipů a pořekadel... - protože ano, pokud je nějaká taková hláška klíčovou částí nějakého díla či projevu známého člověka, má citovat pramen nějaký smysl. Těžko tam, kde jde jen o vycpávku, aby bylo "vtipno". Citovat film Obecná škola v případě tohohle vtipu je podobné jako citovat za každým druhým otřepaným film Kameňák (I, II i III) :-D

    PS. ale to nic, to jen tak na doplnění - jen mě trochu pojala hrůza z toho, že za chvíli se dovím, že "Dou dva a prostřední upad" je "dílem" některého z "Vyvolených", protože to náhodou vyblil před kamerou ;-)
    Luk avatar 9.9.2007 15:01 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Není v takovém případě ale o hodně lepší ten "pramen" vynechat?
    To sice ano, ale předpokládá to vědět o skutečnosti, že už se to někde dříve objevilo. A já nejsem vševědoucí, abych to vždy věděl (ano, mohu to vygooglovat a často to dělám, nicméně...).
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    8.9.2007 17:18 Karel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Taky mi nedavalo smysl, co dela klavesnice na namazanem chlebe a jak jej vlastne testoval.
    8.9.2007 18:30 dodora | blog: dohnet
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Ha, ha, ha, tady někdo slovíčkaří. Pro ty co nerozuměli vydávám opravu."Notebook v pátek přišel v pořádku."
    3of5 avatar 8.9.2007 18:34 3of5 | skóre: 8 | blog: ta_technika
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Koupil jste ho na aukru? If ano od ktereho prodejce?
    Hul trifidy a i ve 125 budes jeste doomar. ASZ486
    8.9.2007 19:21 dodora | blog: dohnet
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Koupil jsem ho od BALRIM. A zatím jsem velice spokojený. Notebook bez chyby.A ještě mě překvapilo, že je velice zachovalý. Funguje jak mám. V pondělí, pokud vše bude ok, udělím hodnocení prodejci.
    3of5 avatar 8.9.2007 19:24 3of5 | skóre: 8 | blog: ta_technika
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Myslel sem si to, mate stesti;-) od tohoto prodejce sem koupil podobnou t23 a jiz neco pres mesic a pul ten notebook se z nej snazim dostat.
    Hul trifidy a i ve 125 budes jeste doomar. ASZ486
    9.9.2007 09:59 dodora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Tak to je klika. No chtěl abych mu poslal peníze na účet. Normálně to dělám u malých částek. Ale v tomto případě jsem se sním dohodl na dobírce. Asi jsem udělal dobře. Jinak držím palce.
    3of5 avatar 9.9.2007 13:54 3of5 | skóre: 8 | blog: ta_technika
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Diky:D
    Hul trifidy a i ve 125 budes jeste doomar. ASZ486
    8.9.2007 23:16 medulin | skóre: 31 | blog: medulin | ČR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Jak je na tom akumulátor?
    9.9.2007 09:52 dodora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Ještě jsem ji nezkoušel, akorát jsem ji nabyl. Je to Li-on tak snad bude OK. Pak dám vědět.
    |🇵🇸 avatar 9.9.2007 23:14 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem koupil notebook
    Mám T40 (spokojenost) s německou klávesnicí (spokojenost). Německá klávesnice má větší Enter než anglická. naštěstí.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.