Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Tento zápisek je nádherným kandidátem na to, aby dostal samé špatné hodnocení, ale já si to přesto neodpustím.
Dneska okolo jedné hodiny v noci jsem spustil Azureus (známý Java soft), nechal jsem stáhnout jeden 700MB soubor. Dnes ráno jsem nechal stáhnout jeden 350MB soubor (ta sedmistovka už dávno byla hotová). Když jsem se dnes večer vrátil ze školy, systém byl neuvěřitelně líný.
Problém: mám málo paměti RAM. Ne, ani ty 4GB (!!!) RAM mi pro bezproblémový běh javového programu Azureus a KDE nestačí. Tak kolik GB mám ještě přikoupit?
Přikládám screenshot jako důkazní materiál, údaje jsou v kilobajtech.
Tiskni
Sdílej:
If you monitor your java process with an OS tool like top or taskmanager, you may see the amount of memory you use exceed the amount you have specified for -Xmx. -Xmx limits the java heap size, java will allocate memory for other things, including a stack for each thread. It is not unusual for the total memory consumption of the VM to exceed the value of -Xmx.Takže to nutně bug JVM být nemusí, třeba azureus vytváří opravdu velké množství vláken
Já neznám jedinou aplikaci v Javě, kterou jsem nenahradil lepší aplikací programovanou v něčem jiném.Já takové aplikace znám. Například jEdit (nejlepší editor), NetBeans (IDE pro ... ehm ... Javu
Například jEditVim.
Pokud obyčejní uživatelé poznají v jakém jazyce je aplikace programována (a není-li to nějakou vyjímečně kladnou vlastností) ubíral bych další body.Mám-li být jedovatý, na sto honů poznám aplikaci využívající GTK+. Projeví se svou lenivostí a chrlením chybových hlášek na konzoli. Ještě mnohem horší je to pod Windows, kde jsou GTK+ aplikace spíš pro zlost (s rozcházením řady různých verzí GIMPu jsem si užil své).
Michal Vyskočil má pravdu. Na to jak se o Javě mluví je průměrná skutečná kvalita aplikací v ní napsaných tristní (mluvím o desktopu, ne o J2EE). Čest výjimkám.Takže, nejen Kubeček, Čihař, Vyskočil, ale už i pan Ponkrác je nerozlišitelný
NetBeans (IDE pro ... ehm ... JavuIntelliJ IDEA.)
a to jeden udaj je v kb a druhy v bajtech? zvlastni ;)A podruhé... máš den blbec
java -Dcom.sun.management.jmxremote -jar soubor.jarA následně si spusťte program
jconsole
(je myslím pouze v JDK, ne v JRE). Tím se připojíte ke spuštěnému Java programu, a můžete se podívat, kolik má vláken, kolik nahraných tříd, jakou spotřebovává paměť.
Jinak jestli ten program používá SWT, viděl bych na 99 % problém v něm. A to už pak není problém Javy, ale C/C++, protože SWT je nativní binding na GTK (nebo Windows API, záleží na platformě).
Velitel Velké vesmírné flotily 10 miliónů mateřských lodí s velitelstvím na Vesmírné stanici ŠÁRE. Vyzařuje z něj LÁSKA, MOUDROST, POKORA, TRPĚLIVOST, ALE I PŘÍSNOST A ODPOVĚDNOST.Do boje!
Presne tak, assembler ruleez, v dobach tezkeho dosu a jeste driv, vsechno tak chodilo krasne a 64 kB pameti bylo moc... ;))
Ale zlate pure C aplikace, u mne v nenazranosti dominuje firefox, ktery ma lesco napsane v javascriptu a XULu, coz je docela skoda - mam hold jen 512 MB pameti.
PS: Javu v systemu nemam radeji ani nainstalovanou :), ale z jinych duvodu (nepotrebuju ji). OpenOffice zkompilovany bez javy.
A ke kolorita patří taky jak Javisti vykládají o tom, že Java je rychlejší, než C++, jak je super rychlá, a jak je the best, jak je nejobjektovější (což je jeden z největší mýtů, které se kolem Javy uměle udržuje), atd..Nějaké odkazy by nebyly?
Namám nic proti Javě, léta jsem v ní programoval, ale kolem Javy je moc marketinkového a fanatického hype.Ke koloritu patří především Miloslav Ponkrác, který je Javou přímo posedlý, její kritizovaní bere jako politické poslání a většinu jeho příspěvků na abclinuxu tvoří neustále opakované vyvracení imaginárních argumentů fiktivních "Javistů".
Nějaké odkazy by nebyly?
Vy na tohle opravdu potřebujete odkazy? Třeba na vyvracení mýtu ohledně Javy rychlejší C++ jsem spotřeboval celý jeden zápis v mém blogu, kde jsem dopodrobna rozebral nesmyslnost takového tvrzení včetně rozcupování testu, který to měl dokazovat. Nahlédněte:
http://www.abclinuxu.cz/blog/miloslavponkrac/2005/12/6/112210
Ke koloritu patří především Miloslav Ponkrác, který je Javou přímo posedlý
V minulém výčtu antijavistů na mě zapomněli, tak se musím snažit. Nemám nic proti Javě, v tom jazyce se dají napsat dobré věci. Ale brání tomu bublina, která se u lidí vyznávajících Javu objevuje. Až javisté začnou být skromnější a přiznají, že je třeba také něco o programování a o vnitřnostech systému vědět, začnou vznikat použitelné programy.
Ale já chtěl odkazy na ten kolorit tohoto serveru. Na ten mýtus. Na tu bublinu. Ne vyvracení něčeho. Mimochodem, v celém tom zápisu dokonce tam není odkaz ani na jeden rozcupovávaný test, natož pak na "spoustu" (já jsem zatím viděl pouze jeden).Nějaké odkazy by nebyly?
Vy na tohle opravdu potřebujete odkazy? Třeba na vyvracení mýtu ohledně Javy rychlejší C++ jsem spotřeboval celý jeden zápis v mém blogu, kde jsem dopodrobna rozebral nesmyslnost takového tvrzení včetně rozcupování testu, který to měl dokazovat. Nahlédněte:http://www.abclinuxu.cz/blog/miloslavponkrac/2005/12/6/112210
To nechápu, protože počet příspěvků jednoznačně stačí na první místo.Ke koloritu patří především Miloslav Ponkrác, který je Javou přímo posedlý
V minulém výčtu antijavistů na mě zapomněli, tak se musím snažit.
Nemám nic proti Javě, v tom jazyce se dají napsat dobré věci. Ale brání tomu bublina, která se u lidí vyznávajících Javu objevuje. Až javisté začnou být skromnější a přiznají, že je třeba také něco o programování a o vnitřnostech systému vědět, začnou vznikat použitelné programy.Takže bych prosil ty Javisty a konkrétni jejich bubliny. Jelikož Vaše neustále opakované tvrzení zní že se jedná o převažující názor, tak to snad nebude problém, ne? Bude jich asi víc než opačných tvrzení, že?
Moje trpělivost má své meze, takže to napíšu krátce: Chováte se jako politik!
Ne, ani ty 4GB (!!!) RAM mi pro bezproblémový běh javového programu Azureus a KDE nestačí.A to v tu chvilku byla pravda, vždyť to píše:
Když jsem se dnes večer vrátil ze školy, systém byl neuvěřitelně líný.
A když už to bereš doslova, zmiňuje ještě KDE...