Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Sháněl jsem nějaký GUI nástroj pro spouštění počítačů přes Wake-on-LAN a pro Linux jsem nic nenašel (čímž nevylučuju, že něco existuje).
Napsal jsem proto vlastní program (jako obvykle pro Qt 4). Sám najde odchozí rozhraní*, detekuje MAC z IP adresy a ukazuje, zda daný stroj odpovídá na ARP požadavky zelenou/červenou "diodkou". Podrobnosti na projektové stránce. Kód je narychlo zplácaný - ještě ho nějak pročistím.
*) Na to využívá /sbin/ip, zatím jsem byl líný tuto konkrétní věc řešit bez spuštění podprocesu.
Tiskni
Sdílej:
$ su # wake homeStrasne tezky. hrozne moc. fakt narocny. moje maminka bezne probouzi pocitace a ta by tohle nenapsala.
Sháněl jsem nějaký GUI nástroj pro spouštění počítačů přes Wake-on-LAN a pro Linux jsem nic nenašel (čímž nevylučuju, že něco existuje).Uzivatelia openSUSE maju k dispozicii YaST2 wol
GUI wake-on-LAN psaný v Javě, tedy univerzální pro libovolnou platformu, pro kterou existuje JVM.
Existuje vůbec nějaký systém jak dát echo pakovačům velkých dister o takovýchto malých, ale užitečných projektech?
Existuje vůbec nějaký systém jak dát echo pakovačům velkých dister o takovýchto malých, ale užitečných projektech?O hromadné cestě nevím, cesta pro každou distribuci je bugzilla..
O hromadné cestě nevím, cesta pro každou distribuci je bugzilla..To jsem si myslel. Snad se toho jednotného balíkovacího systému dožiju.
Já doufám, že se takového jednotného systému, který by jen brzdil vývoj nikdy nedožiju.Inu, to by mě docela zajímalo. Rozveď prosím.
Je to jednoduché. Každá větší distribuce dělá ve svém balíčkovacím systému nějaké úpravy.A ještě větší bordel než v tom vůbec je,
A to jak v balíčkovacím systému tak v samotných balíčcích.Proč proboha kvůli nějakým featurám instalovat jiné distro? Proč musí mít každé distro na nastavení jedné věci jiný způsob? Proč…
Ve chvíli, kdy bychom chtěli tento systém sjednotit tak nutně musíme odstranit tyto diferenceCož je ještě větší plus než samotný jednotný balíčkovací systém.
a každá změna by se musela tlačit přímo do nějakého upstream cross-distribučního repositářeCo to je?
čímž by celý koncept několika distribucí ztratil smysl a mohli bychom mít jednu univerzální distribuci.Řekl bych, že v současné době je to čím se distribuce odlišují je jen jiný software(a teda ještě ten jiný způsob nastavování). Co by bylo špatné na tom mít třeba Gentoo(a jeho CLI utility na nastavování defaultně nainstalované) a přitom v repositářích dostupné GUI klikadla třeba z Ubuntu?