Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
neni to fake?Kdyby to byl fake, tak si dám spíš práci s tím, aby to vypadalo stejně.
preco na v tom druhom okne je uplne iny napis?Protože je to generický about dialog, jehož vzhled závisí na použitém runtimu - obsah dialogu se bere z "manifestu" Info.plist.
Robíš na tom kvôli nejakej konkrétnej aplikácií?Ani ne. První cíl je funkční "The Unpacker", to je (open source) aplikace na OS X dosti populární, pak jednodušší proprietární aplikace. Rád bych ale viděl i funkční CoreAudio a NSOpenGL.
Držím všechny drápy, vypadá to moc hezky a doufám, že to bude dobře pokračovat
Potíž je v tom, že screenshoty jsou to první co budoucí uživatelé uvidí a i když to třeba nevypadá až tak zle, vedle screenshotu z Maca to zlé je a nezanechá to moc dobrý první dojem, což může dost uživatelů odradit už na začátku.A to je jen dobře. Takhle se nechají odradit především BFU z řad uživatelů Ubuntu a díky tomu budu dostávat méně debilních mailů "it doesn't work" a "help me compile". Kdybych na tom vydělával, tak tadyto řeším. Jelikož z toho nic nemám, tak si dělám co chci a v jakém pořadí chci.
Btw, jak moc obtížné by bylo použít Qt nebo Gtk? Resp. jak moc tlustá vrstva lepidla by byla potřeba?Imho by to obtizne nebylo "vubec". Avsak casove narocne enorme - musela by se prepsat kupa rutin z GNUstepu, ktere neco kresli. Krome toho by diky rozdilnemu navrhu nebyl vysledek takovy, jako by si clovek predstavoval, protoze by se nesmelo zmenit GNUstep API, ktere do znacne miry definuje prave i vzhled. Nejsnazsi je imho presne to, co uvedl Doli - tedy dodelat/rozsirit podporu skinovatelnosti.
<troll_feeding>
Ale prd. Podělaný obskurní proprietární formáty. Si třikrát rozmyslím, než podobným sračkám svěřím svoje výtvory.</troll_feeding>
Tiskni
Sdílej: