T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
neni to fake?Kdyby to byl fake, tak si dám spíš práci s tím, aby to vypadalo stejně.
preco na v tom druhom okne je uplne iny napis?Protože je to generický about dialog, jehož vzhled závisí na použitém runtimu - obsah dialogu se bere z "manifestu" Info.plist.
Robíš na tom kvôli nejakej konkrétnej aplikácií?Ani ne. První cíl je funkční "The Unpacker", to je (open source) aplikace na OS X dosti populární, pak jednodušší proprietární aplikace. Rád bych ale viděl i funkční CoreAudio a NSOpenGL.
Držím všechny drápy, vypadá to moc hezky a doufám, že to bude dobře pokračovat
Potíž je v tom, že screenshoty jsou to první co budoucí uživatelé uvidí a i když to třeba nevypadá až tak zle, vedle screenshotu z Maca to zlé je a nezanechá to moc dobrý první dojem, což může dost uživatelů odradit už na začátku.A to je jen dobře. Takhle se nechají odradit především BFU z řad uživatelů Ubuntu a díky tomu budu dostávat méně debilních mailů "it doesn't work" a "help me compile". Kdybych na tom vydělával, tak tadyto řeším. Jelikož z toho nic nemám, tak si dělám co chci a v jakém pořadí chci.
Btw, jak moc obtížné by bylo použít Qt nebo Gtk? Resp. jak moc tlustá vrstva lepidla by byla potřeba?Imho by to obtizne nebylo "vubec". Avsak casove narocne enorme - musela by se prepsat kupa rutin z GNUstepu, ktere neco kresli. Krome toho by diky rozdilnemu navrhu nebyl vysledek takovy, jako by si clovek predstavoval, protoze by se nesmelo zmenit GNUstep API, ktere do znacne miry definuje prave i vzhled. Nejsnazsi je imho presne to, co uvedl Doli - tedy dodelat/rozsirit podporu skinovatelnosti.
<troll_feeding>
Ale prd. Podělaný obskurní proprietární formáty. Si třikrát rozmyslím, než podobným sračkám svěřím svoje výtvory.</troll_feeding>
Tiskni
Sdílej: