NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Darling se dostal do fáze, kdy se mi podařilo spustit první grafickou aplikaci pro OS X.
Dva screenshoty identické binárky - jednou spuštěno pod OS X a jednou na Linuxu přes Darling a GNUstep:
GNUstep je skinovatelný, takže problém "vypadá to hnusně" je relativně snadno řešitelný.
Běh aplikace je možný díky podpoře runtimu Objective C od Apple, kterou jsem napsal. Prozkoumá binárku a provede registraci všech prvků pod runtimem od GNUstep. Ještě to není kompletní - chybí mi dopsat v assembleru některé funkce, které GNUstep nepoužívá.
V souvislosti s tím jsem začal do GNUstepu posílat opravy - zatím jen zdánlivé drobnosti, ale jsou to překážky, na které narážím.
Tiskni
Sdílej:
neni to fake?Kdyby to byl fake, tak si dám spíš práci s tím, aby to vypadalo stejně.
preco na v tom druhom okne je uplne iny napis?Protože je to generický about dialog, jehož vzhled závisí na použitém runtimu - obsah dialogu se bere z "manifestu" Info.plist.
Robíš na tom kvôli nejakej konkrétnej aplikácií?Ani ne. První cíl je funkční "The Unpacker", to je (open source) aplikace na OS X dosti populární, pak jednodušší proprietární aplikace. Rád bych ale viděl i funkční CoreAudio a NSOpenGL.
Držím všechny drápy, vypadá to moc hezky a doufám, že to bude dobře pokračovat
Potíž je v tom, že screenshoty jsou to první co budoucí uživatelé uvidí a i když to třeba nevypadá až tak zle, vedle screenshotu z Maca to zlé je a nezanechá to moc dobrý první dojem, což může dost uživatelů odradit už na začátku.A to je jen dobře. Takhle se nechají odradit především BFU z řad uživatelů Ubuntu a díky tomu budu dostávat méně debilních mailů "it doesn't work" a "help me compile". Kdybych na tom vydělával, tak tadyto řeším. Jelikož z toho nic nemám, tak si dělám co chci a v jakém pořadí chci.
Btw, jak moc obtížné by bylo použít Qt nebo Gtk? Resp. jak moc tlustá vrstva lepidla by byla potřeba?Imho by to obtizne nebylo "vubec". Avsak casove narocne enorme - musela by se prepsat kupa rutin z GNUstepu, ktere neco kresli. Krome toho by diky rozdilnemu navrhu nebyl vysledek takovy, jako by si clovek predstavoval, protoze by se nesmelo zmenit GNUstep API, ktere do znacne miry definuje prave i vzhled. Nejsnazsi je imho presne to, co uvedl Doli - tedy dodelat/rozsirit podporu skinovatelnosti.
<troll_feeding>
Ale prd. Podělaný obskurní proprietární formáty. Si třikrát rozmyslím, než podobným sračkám svěřím svoje výtvory.</troll_feeding>