Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tenhle blogpost jsem začal psát včera a jaká náhoda, že mi při tom zrovna vypadl proud (máme na prd pojistky a nahoře spadl lustr a vyhodilo to proud v celym domě - 19 dní uptime, měl jsem fakt radost). Rozhodl jsem se koupit UPS za keš co dám dohromady přes Vánoce.
Budu na něj mít asi tak 4 tisíce (možná 5). Asi bych chtěl nějaký od APC, protože se mi líbí jejich podpora Linuxu. Chtěl bych aby mi to komp udrželo tak tu půl hodinku. Doli mi říkal, že svou UPS kupoval už před lety a tenkrát ho stála asi 4 tisíce a jeho šílenej komp to udrží 25 minut. Taková by byla super. Co mi ale nejde do hlavy jsou ty dnešní ceny, koukal jsem na CZC a přijde mi to dost drahý.
No, hlavně se v tom vůbec nevyznám, tak jsem se chtěl zeptat na vaše zkušenosti ideálně s nějakým kouskem, co je skladem na CZC.cz nebo jiném spolehlivém e-shopu. Koukám např. na tenhle...
Předem dík.
Update: Tak nakonec jsem koupil tu, co jsem si kousek vejš sám navrhnul
Tiskni
Sdílej:
Takisto sa skuste zamysliet nad tym, aky mate dnes skvely operacny system zdarma.. ktovie kde by to bolo nebyt jedneho vizionara v MS...To jako že máme GNU/Linux díky MS? To snad nemyslíte vážně.
Můžeš nějak zdůvodnit, proč požaduješ aspoň půlhodinu?Abych to nemusel při krátkých výpadcích vypínat.
(asi uspal na disk)Nikdy!
Co mám já ale zkušenost, tak pokud už dojde k nějakému výpadku, tak trvá buď o dost dýl než 20 minut nebo naopak velmi krátce.Taky tu máme sekundové výpadky, ale zrovna tak několikaminutové. Čím dýl to vydrží, tím líp.
Takže, kdybych si já kupoval UPS, tak kapacita na půl hodiny byla skoro k ničemu a byly by to v podstatě vyhozený peníze.Někdo mi říkal, že nevím co s penězma... asi byste s ním souhlasil
Debian jsem vyškrtl proto, že jsem nenašel celý distro (testing) se základními balíky na jednom DVD.No, to bude asi tím, že Debian má čtyři DVD. Ale to nejpodstatnější by mělo být na prvním, které se nechá najít asi tak za půl minuty metodou UTFG
Další věc, co mě štve, je to Debianovský řešení initskriptů. To je podle mě fakt dementní a neměl jsem z toho radost...Když si na to zvykneš, je to vcelku v pohodě. Prostě koukneš a vidíš, v jakém pořadí se co bude dít.
No, to bude asi tím, že Debian má čtyři DVD.No právě...
Ale to nejpodstatnější by mělo být na prvním,To jsem nevěděl a taky jsem nevěděl, že by to první stačilo.
Když si na to zvykneš, je to vcelku v pohodě.Na to se fakt dá zvyknout?
Když si na to zvykneš, je to vcelku v pohodě. Prostě koukneš a vidíš, v jakém pořadí se co bude dít.Mě se to nepovedlo ani pochopit. Jak si na tohle může někdo zvyknout? Podívej se jak jednoduše je tohle řešený v Archu. A nastavení sítě v Debianu je taky zábava...
Mě se to nepovedlo ani pochopit. Jak si na tohle může někdo zvyknout? Podívej se jak jednoduše je tohle řešený v Archu.Právěže na tom nění nic složitého, prostě číslo určuje pořadí, v jakém se něco stane. Předpokládám, že v Archu je to řešené podobně jako v Gentoo, tedy podobně jako v BSD, tedy konfigurák, ve kterém se (mám ten pocit) nějak určuje, co je závislé na čem a systém sám vymyslí, v jakém pořadí startovat.
A nastavení sítě v Debianu je taky zábava...Ani bych neřekl, prostě se vyplní adresa, maska, brána a tím je to hotové. Spíš nuda než zábava
Ani bych neřekl, prostě se vyplní adresa, maska, brána a tím je to hotové. Spíš nuda než zábavaJ, pokud není cílem mít dvě adresy na jedné síťovce, či cokoliv více nestandardního. Pak jsou tu sice if-up.d a podobné skripty, ale zrovna ideální řešení to není. (Jen pro pořádek – tohle píšu coby člověk používající Debian téměř výhradně.)(Prostě a jednoduše, všechno je to jenom o tom, na co je kdo zvyklý)