Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Po celkem dlouhý pauze (víc než dva roky) si říkám, že bych se mohl vrátit k práci na NCoda, CLI prográmku v bashi, kterej slouží k dekódování, enkódování a převodu audia.
Samozřejmě to píšu od znova, protože sem tehdá byl prase. Nová NCoda po dokončení bude podporovat tagy, převod ve více "vláknech" (přes xjobs) a pokud něco lze převést více způsoby, bude podporovat více způsobů (třeba dekódování mp3 pomocí lame a mpg123).
Pěkný by taky bylo kdyby se mi povedlo dát dohromady regexy, který by z výstupu všech programů dovedly parsovat procenta, který by se pak (volitelně) zobrazovaly bez ptákovin okolo.
Nejdřív jsem si říkal, že bych to napsal v C++ (a používal knihovny), ale tam ještě nemám potřebnej skill a všechno by mi trvalo děsně dlouho. Berte to z lepší stránky, aspoň to (jen tak) nepůjde na Windows a nebudete muset mít všechny závislosti při instalaci (protože na dynamický načítání bych se mohl tak akorát vykašlat).
Update: hodil jsem to na SVN, ale zatím nepodporuje reencoding (tedy konverzi mezi všemi formáty), pouze encoding a decoding. Takhle to můžete stáhnout:
svn co https://ncoda.svn.sourceforge.net/svnroot/ncoda/trunk ncoda-trunknebo jednoduše samotnej program přes HTTPS, ale to se mi nezapočte do statistiky
Tiskni
Sdílej:
Nejsem si jist, jestli je neco takoveho potreba; nekolik programu pro prevod zvuku mezi ruznymi formaty uz existuje.
Mě spíš zaraží jiná věc. Co to je konverze mezi formáty? mp3->ogg; ztrátový->ztrátový. Jaký to más smysl? Chápu smysl hromadné konverze wav->flac a naopak. Na to si píšu jednorázové skriptíky a nejaký program by mi pomohl (zvlášť pokud umí tagy). Ale když už jednou mám něco v jakémkoliv ztrátovém formátu, tak převod na jiný ztrátový je přinejmenším pitomost, protože si tak akorát zhorším již tak špatnou kvalitu.
než že třeba nějakej přehrávač ten formát, ve kterym to máš, nepřehraje
JJ, tohle mě napadlo asi tak 3s po odeslání. Tam to asi má smysl. ("Asi" proto, že žádný přenosný přehrávač nevlastním tak nevím jaké jsou požadavky.)
Chtělo by to něco jako last.fm akorát na seriály.To jo, bejt webátor, tak se do toho pustim...