Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Jak moc těžký je zprovoznit kabelový modem pod GNU/Linuxem. Konkrétně používám Debian (Lenny).Pokud použiješ připojení přes síťový kabel, tak na modemu nezáleží.
Čeho bych se měl vyvarovat. Jedná se mi hlavně o kabelové modemy nefungující pod GNU/Linuxem. Existují takové?Vyber si takový, který má ethernet.
Četl jsem něco o tom, že modem může být k počítači připojen přes USB kabel, nebo přes síťový kabel. Jaký jsou mezi tím rozdíly? Co je lepší?Ethernet je lepší.
Jak jste spokojeni s rychlostí Internetu?Nemám připojení od kabelovky, ale jinak jsem spokojen.
Plus budu vděčný za jakékoli další postřehyNemám žádný další postřeh. :)
Pokud použiješ připojení přes síťový kabel, tak na modemu nezáleží.+1, sami mi nabízeli ethernetový modem jako méně problémový.
Ethernet je lepší.+1. I když jsem to neplánoval, později jsem neměl problémy před něj hodit wifi router. S USB modemem nemyslitelné. Navíc je to kvalitnější zařízení (nepotřebuje spolupráci CPU počítače).
Nemám připojení od kabelovky, ale jinak jsem také spokojen.Mám připojení od kabelovky, jsem spokojen. Nejsem mistr světa pingů ve hrách, ale držím se v horních příčkách.
Nemám žádný další postřeh. :)Také ne.
ping -i 0
a DoS je na světě. Ale to jen pokud máte škodolibé kamarády občas vypadávají, třeba na den a půl (bydlím v holešovicích). Navíc mě štve, že když jim člověk pohrozí vypovězením smlouvy, nabídnou mu poloviční cenu, než do té doby platil. Považuju to za nesolidní.A co bys ještě chtěl?
ADSL je technologicky sunt...Možná bys měl vážit slova - přece jenom přenášet signály o frekvencích v řádech MHz po kabelech, které jsou dělané do 4kHz, není tak úplně snadné. To, že většina dostupného pásma se používá na downstream je dáno požadavky většiny zákazníků na co největší rychlost stahování. Kdyby to bylo jinak, používá se SDSL.
Kdyby to bylo jinak, používá se SDSL.Být tady, co bydlím, SDSL, tak to něj půjdu rád. Ale co jsem se vyptával některých ADSL poskytovatelů, tak ani neni možné si nechat udělat "vlastní tarif" - teda například průměrný download a nejvyšší poskytovaný upload dohromady.
Zaprve to byvaji tupa zarizeni, ktera nechavaji spoustu praci na CPU (jako winmodemy),Nesmysl. Neni realne delat takove DSP pro desitky Mb/s dat z A/D prevodniku pomoci bezneho CPU v realnem case.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
ze života
1. Jak moc těžký je zprovoznit kabelový modem pod GNU/Linuxem. Konkrétně používám Debian (Lenny).
Například UPC dodává kabelové modemy s ethernetem. Nevím tedy, o jakém „zprovoznění“ mluvíš. Že by dhcpcd eth0
?
2. Čeho bych se měl vyvarovat. Jedná se mi hlavně o kabelové modemy nefungující pod GNU/Linuxem. Existují takové?
Stačí se vyvarovat modemů, které nemají ethernet. Některé takové by třeba hned napoprvé fungovat nemusely. Ale já nevím o tom, že by dnes v ČR nějaký poskytovatel takové modemy dodával. Možná mě někdo opraví, mýlím-li se, ale sehnat kabelový modem bez ethernetu je prakticky nemožné.
3. Četl jsem něco o tom, že modem může být k počítači připojen přes USB kabel, nebo přes síťový kabel. Jaký jsou mezi tím rozdíly? Co je lepší?
Pořád ta samá otázka... Ethernet je samozřejmě lepší řešení. K tomu asi není co dodat. Pokud jde o technické rozdíly, od toho je Google a Wikipedia, nikoliv ABCLinuxu.
4. Jak jste spokojeni s rychlostí Internetu?
UPC: naprosto OK, paráda. Avonet (licenční bezdrát + ethernet): většinou OK, za ty prachy... GTS Novera (ADSL): Většinou v pohodě, ve špičce snížení rychlosti tak o 20%.
No, s tím si tak úplně jist nejsem.
Tak to jsem přesně čekal, že tady už zase někdo vytáhne Sagem F@st. Řeč je o kabelových modemech, nikoliv o ADSL. UPC (původní UPC, bývalé Chello i bývalý Karneval) dodává modemy, které mají ethernet. (Že mají navíc ještě i USB, to není vůbec podstatné.)
Ethernet je samozřejmě lepší řešení. K tomu asi není co dodat.To vubec neni jasne. Existuje mnoho duvodu, proc sitove krabicky (wifi, kabelovka) pripojene pres ethernet jsou dost nevhodne. Je pravda, ze sitove zarizeni na USB take neni to prave, ale kdyby nekdo nabizel PCI kabelovy modem (s bezproblemovymi drivery v Linuxu) a ja bych nejaky kabelovy modem potreboval tak beru urcite takovy.
Existuje mnoho duvodu, proc sitove krabicky (wifi, kabelovka) pripojene pres ethernet jsou dost nevhodne.Bohužel jsi z těch mnoha důvodů nenapsal ani jeden...
DHCP?
To jako ze nemaji ZADNY management?Ale jo. Mám tady nějaký Thomson modem a nedávno jsem zjistil, že se k němu jde přes web dostat - akorát v něm jdou nastavit všehovšudy jenom dva údaje: frekvence a kanál, na kterém má začít hledat poskytovatele (tj. když to tam nenajde, bude hledat jinde tak dlouho, dokud se netrefí) Zbytek jsou diagnostické stránky. Jinak jak je napsáno výše - co dalšího bys na tom chtěl managementovat?
Je pravda, ze sitove zarizeni na USB take neni to prave, ale kdyby nekdo nabizel PCI kabelovy modem (s bezproblemovymi drivery v Linuxu) a ja bych nejaky kabelovy modem potreboval tak beru urcite takovy.
Opravdu? To máš v celé domácnosti opravdu jen jeden počítač a nemáš tam žádný WiFi router ani IP telefon? V obou domácnostech, kde se střídavě vyskytuji, je počítačů několik (víc než 3) a je tam samozřejmě WiFi. Jak bych něco takového bezbolestně zařídil s modemem na PCI, včetně rozumného zabezpečení, firewallu a VPN mezi těmi sítěmi, to fakt netuším. Kabelový modem na PCI nebo USB je pravým opakem flexibility.
Jistě, to je všechno pravda, ale router, který je hardwarově rozšiřitelný, má oproti těm jednoduchým buď pětinásobnou spotřebu (starý desktop) nebo pětinásobnou cenu (profesionální WiFi AP). Pro standardní domácí použití bohatě stačí mnohem jednodušší řešení.
Tiskni
Sdílej: